تبلیغات
آخرین تصویر هابل قبل از تغییرات جدید آن
ارسال در: 1388/02/27-00:00
چندی پیش دوربین میدان وسیع 2 تلسکوپ فضایی هابل که اخیرا در طی مانور چندین فضانورد شاتل آتلانتیس دوربین میدان وسیع 3 را جایگزین آن کردند ، برای تکمیل میراث این دوربین ، تیم علمی تلسکوپ هابل تصویر زیبای زیر را به عنوان آخرین عکس WFPC2 به نمایش گذاشتند
رامناز رئیسی فر

چندی پیش دوربین میدان وسیع 2 تلسکوپ فضایی هابل که اخیرا در طی مانور چندین فضانورد شاتل آتلانتیس دوربین میدان وسیع 3 را جایگزین آن کردند ، برای تکمیل میراث این دوربین ، تیم علمی تلسکوپ هابل تصویر زیبای زیر را به عنوان آخرین عکس WFPC2 به نمایش گذاشتند.

 

 

The image “http://www.taftansky.ir/home/images/stories/AstroDay/hubble-wfpc2-pretty-pic-508x580.jpg” cannot be displayed, because it contains errors.

این تصویر ، سحابی سیاره ای موسوم به Kohoutek 4-55 ( یا K 4-55 ) می باشد .

 

K 4-55 در فاصله حدود 4600 سال نوری ما در صورت فلکی دجاجه واقع شده است . این سحابی از سری سحابی های سیاره ای است که از روی نام کاشف آن یعنی Lobus Kohoutek  ستاره شناس اهل چک نامگذاری گردیده شد .

یک سحابی سیاره ای شامل لایه های خارجی یک ستاره غول سرخ است که به فضای بین ستاره ای پرتاب می شوند . تابش های فرابنفش ساطع شده از بقایای هسته ی داغ ستاره ، پوسته ی گازی دفع شده را یونیزه کرده و باعث درخشش آن می گردد .

در مورد K 4-55 که مورد خاصی می باشد ، ساختاری دوقطبی حلقه ی داخلی روشنی را در برگرفته و کل سامانه نیز توسط هاله ی قرمز رنگ کم نوری احاطه شده است . این ساختار چند پوسته ای در سحابی های سیاره ای ، ساختاری نسبتا نادر می باشد . رنگ های متفاوت ، ترکیب ابرهای گسیلشی متفاوت را سحابی نشان می دهد . رنگ قرمز نشان دهنده ی وجود نیتروژن ، رنگ سبز عنصر هیدروژن و رنگ آبی عنصر اکسیژن را نشان می دهد . این تصویر توسط WFPC2 در چهارم مه 2009 تهیه شده است .


نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید