تبلیغات
گزارش برگزاری هفته جهانی نجوم در استان مرکزی
ارسال در: 1388/02/27-00:00
مراسم هفته جهانی نجوم در استان مرکزی ، با نمایشگاه تصاویر نجومی توسط انجمن نجوم دانشگاه علم و صنعت اراک در روز یکشنبه 6 اردیبهشت آغاز شد.

مراسم هفته جهانی نجوم در استان مرکزی ، با نمایشگاه تصاویر نجومی توسط انجمن نجوم دانشگاه علم و صنعت اراک در روز یکشنبه 6 اردیبهشت آغاز شد. در این نمایشگاه به نمایش عکسهای برجسته ستاره شناسی و فیلم های نجومی پرداخته شد که به مدت 4 روز بر پا بود. اما در روز سه شنبه 8 اردیبهشت انجمن پلاریس دانشگاه اراک، همایش با موضوع حیات فرازمینی با دعوت از دکتر نوروزی برگزار نمود. از روز پنجشنبه 10/2 تا سه شنبه 15/2 نمایشگاه گسترده ستاره شناسی توسط انجمن ستاره شناسی اراک، انجمن آسمان بی کران، انجمن نجوم دانشگاه اراک، دانشگاه علم و صنعت اراک، انجمن نجوم نامیرا و با حمایت سازمان جوانان استان مرکزی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در محل پارک آزادی این شهر دایر گردید. در این نمایشگاه، عکسهای ستاره شناسی که توسط عکاسان نجومی اراک تهیه شده بود به معرض نمایش در آمد. نقاشی نجومی کودکان، نمایشگاه تجهیزات ستاره شناسی، پرسش و پاسخ نجومی، ماکتهای شاتل، ساعتهای آفتابی، مسابقه نجومی، پخش فیلم و ... از دیگر برنامه های این نمایشگاه بود که پوشش خبری خوبی نیز از سوی صدا و سیمای واحد اراک صورت گرفت. از این نمایشگاه مسئولان استان، آثای دکتر نوروزی، جناب مهندس دالکی و... نیز بازدید کردند. در روز یکشنبه 13/2/88 همایش نجومی با عنوان روشهای رصد با چشم غیر مسلح با حضور دکتر نوروزی در دانشگاه پیام نور شازند برگزار گردید. همچنین نمایشگاه نجومی از سوی انجمن نجوم این دانشگاه به مدت 3 روز برگزار برپا بود. همایش بعدی با موضوع نجوم آماتوری در دانشگاه علم و صنعت اراک با حضور اساتید این رشته از جمله آقای مهندس دالکی  برگزار شد که پس از این مراسم، پدر نجوم آماتوری ایران نیز از نمایشگاه نجومی واقع در پارک آزادی دیدن فرمودند و برنامه های هفتۀ جهانی نجوم در استان مرکزی خاتمه یافت. در پایان عکسهای مجموعه فعالیت های انجمن های نجومی استان در هفتۀ جهانی نجوم به پیوست تقدیم می گردد.

 

 

 

 

 

تصاویر همایش

www.arakastronomy.ir  

arak_astro@yahoo.com

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید