تبلیغات
اندور همچنان منتظر دستور پرتاب
ارسال در: 1388/04/23-00:00
آژانس فضایی آمریکا (ناسا) پرتاب شاتل اندور را برای پنجمین بار به دلیل نامساعد بود هوا در ایالت فلوریدا به تاخیر انداخته است.

آژانس فضایی آمریکا (ناسا) پرتاب شاتل اندور را برای پنجمین بار به دلیل نامساعد بود هوا در ایالت فلوریدا به تاخیر انداخته است.این تصمیم روز دوشنبه  ساعاتی پیش از پرتاب از کیپ کاناورال در ایالت فلوریدا گرفته شد.

پرتاب اندور قبلا چهار بار عقب افتاده بود که دو بار آن در ماه ژوئن به علت نشت هیدروژن بود و تلاش برای پرتاب سوم نیز به دلیل برخورد صاعقه به اطراف سکوی پرتاب بود.اکنون ناسا اعلام کرد ه است که چهارشنبه آینده ساعت 6:03 بعد از ظهر به وقت محلی تلاش خواهد کرد که شاتل را به فضا پرتاب کند.ناسا بار دیگر گفته است که خدمه شاتل آماده اند، اما هوا آماده نیست.پرتاب امروز قرار بود در ساعت شش و 51 دقیقه بعد از ظهر به وقت فلوریدا از مرکز فضایی کندی، یعنی حدود 24 ساعت پس از برنامه ریزی اولیه انجام شود.

مهندسان در روز شنبه دو ساعت وقت صرف بررسی سیستم های حساس شاتل کردند تا از عدم آسیب دیدن آن اطمینان حاصل کنند.کارشناسان گفتند که هیچ آسیبی در شاتل یا سیستم های الکتریکی آن در اثر برخورد 11 صاعقه در روز جمعه به اطراف سکوی پرتاب مشاهده نکرده اند.پرتاب های قبلی در ماه ژوئن به علت نشت بالقوه خطرناک هیدروژن از بخشی از شاتل عقب افتاده بود.خدمه شاتل قرار است در این ماموریت سکوی تازه ای در مجتمعی که آزمایشگاه ژاپنی ایستگاه فضایی در آن قرار دارد نصب کنند.

تکنسین های ناسا مخازن شاتل را با 500 هزار گالن سوخت اکسیژن و هیدروژن مایع برای پرتاب هشت و نیم دقیقه ای به مدار زمین پر کرده اند.شاتل قرار است با هفت خدمه شامل شش آمرکایی و یک کانادایی که بازوی روبوتیک شاتل را در جریان ماموریت نصب سکو کنترل خواهد کرد به فضا برود.با ورود این گروه خدمه ایستگاه فضایی به 13 نفر خواهد رسید که یک رکورد به حساب می آید.در جریان ماموریت شاتل "تیم کوپرا" به خدمه تازه ایستگاه خواهد پیوست و در عوض کویچی واکاتا فضانورد ژاپنی به زمین بازخواهد گشت.عملیات ساخت ایستگاه فضایی که هم اکنون به اندازه یک خانه چهارخوابه است بیش از ده سال قبل آغاز شد.این 127 مین ماموریت شاتل اندور به فضا و 29 مین ماموریت آن به ایستگاه فضایی خواهد بود.پیش از بازنشستگی شاتل در سال 2010 قرار است هفت پرواز دیگر انجام شود.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید