تبلیغات
شاتل اندور بالاخره راهی فضا شد
ارسال در: 1388/04/25-00:00
آژانس فضایی آمریکا، ناسا، بالاخره در ششمین تلاش خود موفق به پرتاب شاتل اندور به فضا شده است.

 

آژانس فضایی آمریکا، ناسا، بالاخره در ششمین تلاش خود موفق به پرتاب شاتل اندور به فضا شده است.پنج برنامه قبلی پرتاب این شاتل از مرکز فضایی کندی در فلوریدا به علت هوای بد یا نشت سوخت به تاخیر افتاده بود.خدمه این فضاپیما 11 روز را در ایستگاه بین المللی فضایی سپری خواهند کرد تا عملیات ساخت یک واحد آزمایشگاه ژاپنی را تکمیل کنند.اگر شاتل روز پنجشنبه پرتاب نمی شد باید تا پایان ماه صبر می کرد تا راه را برای رفتن یک فضاپیمای باری روسیه به ایستگاه باز کند.

این مدارگرد با هفت سرنشین به فضا رفت که شامل شش فضانورد آمریکایی و یک فضانورد کانادایی به نام جولی پایت است که بازوی روبوتیک شاتل را در جریان ماموریت کنترل خواهد کرد.با ورود این گروه به ایستگاه فضایی، شمار افراد حاضر در آن به 13 نفر خواهد رسید که یک رکورد به حساب می آید.

فضانوردان طی پنج راهپیمایی اول در فضا سعی خواهند کرد یک سکوی تازه را به یک مجتمع آزمایشگاهی ژاپن در ایستگاه اضافه کنند.در جریان این ماموریت "تیم کوپرا" به خدمه ایستگاه خواهد پیوست و در عوض کویچی واکاتا فضانورد ژاپنی که برای سه ماه مقیم ایستگاه بوده به زمین بازخواهد گشت.عملیات ساخت ایستگاه فضایی که هم اکنون به اندازه یک خانه چهارخوابه است بیش از ده سال قبل آغاز شد. هزینه ساخت ایستگاه که پروژه مشترک 16 کشور است 100 میلیارد دلار برآورد می شود.این 127 مین ماموریت شاتل اندور به فضا و 29 مین ماموریت آن به ایستگاه فضایی خواهد بود.پیش از بازنشستگی ناوگان شاتل در سال 2010، این فضاپیماها قرار است هفت پرواز دیگر به ایستگاه انجام دهند.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید