تبلیغات
محققان Louisiana Tech در ژورنال جهانی فیزیک
ارسال در: 1388/05/06-00:00
تحقیقی که رفتار نور و مواد را در اطراف سیاه چاله ها و یا اجرام آسمانی دیگر نشان می دهد .

 رضا نادری

محققان Louisiana Tech در ژورنال جهانی فیزیک تحقیقی که رفتار نور و مواد را در اطراف سیاه چاله ها و یا اجرام آسمانی دیگر نشان می دهد .


مقاله ای از دکتر Dentcho Genov که دستیار پروفسور بخش های فیزیک و مهندسی الکترونیک در دانشگاه Louisiana Tech و عضو انستیتوی شبکه ی نوری لوییزیانا یا (Louisiana Optical Network Initiative (LONI) ) است در جدیدترین شماره از   Nature Physicsکه از ژورنال های معتبر فیزیک در جهان است منتشر شده است .

Dentcho Genov

LONIمرکز

شماره ی مربوط به این مقاله مربوط به ماه june از سال 2009 می باشد ، شما می توانید از طریق لینک های زیر اقدام به دانلود جدیدترین شماره ی این مجله کنید حجم این مجله تقریبا 6 مگابایت می باشد

لینک های دانلود :

http://depositfiles.com/files/jcbeomirk

http://rapidshare.com/files/251431968/2utsuykph7uramzine.rar

اما جدیدترین شماره حاوی این مقاله نیست و من نتوانستم لینک مجانی برای دانلود آن پیدا کنم اما شما می توانید از طریق این لینک مقاله را خریداری کنید .

این مقاله با عنوان " Mimicking celestial mechanics in metamaterials " زمینه ارتباط بین اپتیک مصنوعی مواد با مکانیک سماوی به منظور کنکاش در پدیده های سماوی در محیط کنترل شده ی آزمایشگاهی است . فرامواد ساختارهای مصنوعی ای هستند که خواصی فراتر از مواد طبیعی موجود را از خود نشان می دهند .

Genov می گوید : " Nature Physics برترین مجله ی فیزیک در جهان است و تنها به تحقیقاتی که از نظر محتوا اهمیت فوق العاده ای برای دانشمندان در زمینه ای خاص دارد بها می دهد " .

و نیز می افزاید : " ما خیلی خوشحالی که کار ما و اهمیت آن برای جامعه ی علمی توسط ژورنال مهمی تشخیص داده شده است " .

Genov به همراه پژوهشگرانی از سازمان ملی علمی یا (National Science Foundation (NSF) ) ، مرکز علوم نانومقیاس و مهندسی در دانشگاه کالیفرنیا و همچنین آزمایشگاه ملی (Lawrence Berkeley ) در برکلی در این مقاله همکاری کرده اند .


با استفاده از عناصر نظریه ی نسبیت اینشتین این رهیافت به دانشمندان این اجازه را می دهد که دید بسیار نزدیکتری به چگونگی رفتار نور و مواد در اطراف اجرام پر جرم سماوی مانند سیاه چاله ها داشته باشند .

اثری که بر نور بر طبق خمش فضا – زمان توسط میدان های گرانشی پیچیده اعمال می شود را حال میتوان بادقت توسط مهندسی مواد نوری مصنوعی یا فرامواد بازتولید کرد .

Genov می گوید : " این امکان وجود دارد که در آینده ای نزدیک دانشمندان برهمکنش بین نور و اجسام عجیبی همچون سیاه چاله ها را به دقت بررسی کنند و یا از پایداری حرکت سیارات برای ساخت نوع جدیدی از مدل تقریبا آرمانی از دامهای نوری که به طور موثر می توانند نور را جمع آوری کنند استفاده کنند " .

این تحقیق همچنین رابطه ی نزدیکی با تکنولوژی ای دارد که Genov و همکارانش برای توسعه ی " شنل نامرئی " که شامل فرامواد می شوند که می توانند باعث پنهان شدن اجسام از هرچیزی که به صورت موج حرکت می کنند ، شامل نور ، صدا و در مقیاس ریز حتی خود ماده شود .

" شنل نامرئی " در دو مجله ی Time  و Discover رتبه ی 7 را از بین 100 مطلب علمی سال 2008 به خود اختصاص داده است .

دکتر Stan Napper رئیس کالج مهندسی و علوم Louisiana Tech می گوید : " این دستاورد تائید می کند که دانشکده ی مهندسی و علوم Louisiana Tech تاثیر عمده ای در کشفیات علوم دارد " .

دکتر Stan Napper

و او اضافه می کند : " دانشجویان ما به طور مستقیم از این محققان برجسته که مدرسان برجسته ای نیز هستند بهره می برند " .

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید