تبلیغات
«انديوور» ایستگاه فضایی را ترک کرد
ارسال در: 1388/05/07-00:00
شاتل انديوور به همراه 7 سرنشين خود از 6 خدمه ايستگاه بين‌المللي فضا خداحافظي كردند و براي برگشت به خانه آماده شدند. مقامات آژانس فضايي آمريكا (ناسا) در ايستگاه كنترل زميني اعلام كردند: شاتل «انديوور» پس از اتمام ماموريت 11 روزه خود از ايستگاه فضايي ج

 مهدی فاتحی

به گزارش پارس‌اسکای، شاتل انديوور به همراه 7 سرنشين خود از 6 خدمه ايستگاه بين‌المللي فضا خداحافظي كردند و براي برگشت به خانه آماده شدند. مقامات آژانس فضايي آمريكا (ناسا) در ايستگاه كنترل زميني اعلام كردند: شاتل «انديوور» پس از اتمام ماموريت 11 روزه خود از ايستگاه فضايي جدا شد.

با ورود اين فضانوردان به ايستگاه فضايي تعداد فضانوردان حاضر در اين ايستگاه به 13نفر رسيد. اين بزرگترين گردهمايي بشر در خارج از جو زمين بود.

ايستگاه فضايي در فاصله 220 مايلي از سطح اقيانوس هند قرار دارد و پيش‌بيني مي‌شود كه شاتل انديوور بعد از طي اين مسافت در روز جمعه در خانه شاتل‌ها، مركز فضايي كندي در فلوريدا، فرود آيد.

مايكل بارات، نماينده ايستگاه فضايي به فضانوردان شاتل انديوور گفت: شما با ورودتان ما را بزرگتر و قوي‌تر كرديد و همه ما از بودن شما خوشحال شديم، مطمئن باشيد كه رفتن شما براي ما سخت است.

فضانوردان در روز آخر همگي شبيه هم لباس پوشيده بودند و لباس آن‌ها مشكي و شلوار آن‌ها قهوه‌اي رنگ بود.

پلانسكي يكي از فضانوردان شاتل انديوور گفت: بودن در فضا خيلي هيجان‌انگيز بود و هيجان‌انگيزترين لحظات اين سفر بودن 13 فضانورد در كنار هم و در شرايط بي‌وزني بود.

گنادي پادالكا، فضانورد روسي ايستگاه فضايي در جواب به او گفت: دل همه ما براي شما تنگ مي‌شود و سفر بي‌خطري داشته باشيد.

كويچي واكاتا بعد از گذراندن5/4 ماه در ايستگاه فضايي، تا لحظه ورود به شاتل دستش را به نشانه خداحافظ تكان مي‌داد.

پلانسكي آخرين نفري بود كه ايستگاه فضايي را ترك كرد و براي شوخي 6 خدمه ايستگاه فضايي را شمرد تا كسي از آن‌ها كم نشده باشد.

تيموتي كپرا، فضانورد آمريكايي كه با شاتل انديوور به ايستگاه فضايي آمده بود، جايگزين واكاتا فضانورد ژاپني شد و در كنار يك فضانورد ديگر آمريكايي، فضانورد كانادايي، فضانورد بلژيكي و 2 فضانورد روسي در ايستگاه بين‌المللي فضا خواهد ماند.

ناسا از فضانوردان تشكر كرد و اعلام كرد كه تاكنون 83 درصد مرحله ساخت ايستگاه فضايي با موفقيت انجام شده است.

شاتل انديوور به همراه 7 فضانورد بعد از 5 بار تأخير در پرتاب، روز 15 جولاي از مركز فضايي كندي در فلوريدا به فضا پرتاب شد و فضانوردان در اين مأموريت 5 راهپيمايي فضايي انجام دادند و روز 31 جولاي براي فرود آن‌ها انتخاب شده‌ است.

فضانوردان انديوور طي اين مأموريت در راهپيمايي‌هاي فضايي خود كار ساخت و نصب تجهيزات بر روي آزمايشگاه فضايي ژاپن را به اتمام رسانند، توالت اين ايستگاه را تعمير و همچنين 4 باتري ايستگاه بين‌المللي فضا را تعويض كردند.


نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید