تبلیغات
پس از شانزده روز مأموریت؛
شاتل
انديوور با سلامت به زمین نشست
ارسال در: 1388/05/10-00:00
هفت خدمه آمريكايي، كانادايي و ژاپني شاتل ساعت 14:48 روز جمعه به وقت گرينويچ در مركز فضايي كندي به زمين رسيدند.

 

مهدی فاتحی

 

 

شاتل انديوور بعد از انجام مأموريت 16 روزه خود روز گذشته به همراه 7 سرنشين خود به زمين نشست.

فضانوردان انديوور در طي اين مأموريت در راهپيمايي‌هاي فضايي خود كار ساخت و نصب تجهيزات بر روي آزمايشگاه فضايي ژاپن را به اتمام رسانند، توالت اين ايستگاه را تعمير و همچنين 4 باتري ايستگاه بين‌المللي فضا را تعويض كردند.

خدمه شاتل و مقامات ناسا در ابتدا نگران بودند كه توفان و باران‌هاي ساحلي شديد و مه غليظ در نزديكي فلوريدا ممكن است، خدمه را ناچار كند كه عمليات فرود را تا روز ‌شنبه به تعويق بياندازند، اما خوشبختانه در ميانه روز اوضاع جوي بهبود پيدا كرد و فرصت براي فرود پر سرعت انديور به زمين فراهم شد.در این مأموریت یک فضانورد ژاپني هم حضضور داشت که برای اولین بار به سفر فضایی می رفت و چهار ماه در حالت بي‌وزني زندگي كرد و اكنون سعي مي‌كند، خود را با جاذبه زمين تطابق دهد.

وي به خبرنگاران مي‌گويد: هنوز هنگام راه رفتن كمي احساس تكان خوردن و لرزيدن مي‌كنم، اما احساسم فوق‌العاده عالي است.

 

 

ماموريت بعدي ناسا به ايستگاه فضايي با شاتل ديسكاوري انجام خواهد گرفت.شاتل انديوور به همراه 7 فضانورد بعد از 5 بار تأخير در پرتاب، روز 15 جولاي از مركز فضايي كندي در فلوريدا به فضا پرتاب شد و فضانوردان در اين مأموريت 5 راهپيمايي فضايي انجام دادند و روز 31 جولاي براي فرود آن‌ها انتخاب شده‌ است.

 

 

 

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید