تبلیغات
تلاش برای ادامه پژوهش‌های پیشین شوروی
قصد روسیه به سفر به ماه در سال 2012
ارسال در: 1388/05/06-00:00
يکي از طراحان برنامه ماه شوروي اطلاع داد که ايستگاه هاي خودکار روسيه در سال 2012 به کره ماه باز مي‌گردند تا به پژوهش هايي که در سال هاي 1950 آغاز شده بودند، ادامه دهند.

مهدی فاتحی

 

به گزراش پارس‌اسکای به نقل از ایسنا، يکي از طراحان برنامه ماه شوروي اطلاع داد که ايستگاه هاي خودکار روسيه در سال 2012 به کره ماه باز مي‌گردند تا به پژوهش هايي که در سال هاي 1950 آغاز شده بودند، ادامه دهند.

اين مطلب را آکادميسين «ميخائيل ماروف» عنوان كرد كه اکنون در مدار نزديک ماه روي عرشه دستگاه آمريکايي LRO دستگاه «لند» کار مي کند که در موسسه پژوهش هاي فضايي آکادمي علوم روسيه ساخته شده است. کار اصلي اين دستگاه جست‌وجوي آب‌هاي يخ زده روي کره ماه است.

ماروف در گفت‌و‌گو با ريانووستي خاطرنشان كرد: در سال 2012 دستگاه «لونا گلوب» ما راه مي افتد که قادر به وارد ساختن ضرباتي (به سطح ماه) براي فرو رفتن به داخل خواهد بود تا بتوانيم درباره ساختار داخلي اين قمر پژوهش کنيم.

نخستين دستگاهي که به سطح ماه رسيد، ايستگاه لونا -2 شوروي در تاريخ 12 سپتامبر 1959 بود.

دستگاه هاي خودکار شوروي به کرات نمونه هايي از خاک کره ماه را به زمين آوردند. دو دستگاه ماه پيماي شوروي نيز روي ماه سفر کردند.

آخرين سفر پژوهشي در چارچوب اين برنامه در ماه اوت 1976 انجام شده بود که طي آن ماه پيماي «لونا-24» سطح ماه را کنده و نمونه اي به زمين آورد.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید