تبلیغات
كشف سواحل درياچه‌يي بر سطح مريخ
ارسال در: 1388/05/19-00:00
گروهي از دانشمند‌ان سازمان فضايي آمريكا (ناسا) سواحل درياچه‌اي را بر سطح سياره مريخ شناسايي كردند. كشف اين خطوط ساحلي با استفاده از تصاوير به دست آمده از دوربين آزمايش علمي تصويربرداري با رزولوشن بالا سوار بر مدارگرد مريخي MRO امكان پذير شده است.

مهدی فاتحی


به گزارش آسمان پارس به نقل از ایسنا، كشف اين خطوط ساحلي با استفاده از تصاوير به دست آمده از دوربين آزمايش علمي تصويربرداري با رزولوشن بالا سوار بر مدارگرد مريخي MRO امكان پذير شده است.

در اين تصاوير شواهد مستقيمي از وجود خطوط ساحلي درياچه‌اي در منطقه شالباتانا واليس در مريخ به دست آمده است.

دانشمند‌ان به طور كلي معتقدند كه شرايط گرم و مربوط جوي موجود در مريخ فقط حدود ‌٧/٣ ميليارد سال در اين سياره قدمت دارد.

در سال‌هاي اخير مشاهدات و مطالعات از فاصله دور توسط ابزار تحقيقاتي رباتيك بر وجود درياچه‌هاي مريخي مربوط به ‌٥/٣ تا ‌٨/١ ميليارد سال قبل اشاره كرده‌اند.

اكنون مشاهدات اين مدارگرد وجود خطوط ساحلي يك درياچه را تاييد مي‌كند كه عمق اين درياچه بيش از ‌٤٥٠ متر بوده و حدود ‌٤/٣ ميليارد سال پيش شكل گرفته است.

به گفته محققان، مرحله بعدي در اين كندوكاو، تحقيق و بررسي روي رسوبات مربوط به درياچه در ماموريت‌هاي آينده است.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید