تبلیغات
در اعماق این دهانه چه می گذرد؟!
ارسال در: 1388/06/03-00:00
سالیان سال دانشمندان علوم سیارات به  مکان هایی در ماه می اندیشیدند که هیچگاه خورشید به آنجا نمی تابد .ناسا احتمالا یکی از آنها را  که در اعماق دهانه ی Erlanger وجود دارد یافته است.


فائزه چقاجردی

http://spaceweather.com/swpod2009/25aug09/erlanger_reduce6x_strip.jpg

سالیان سال دانشمندان علوم سیارات به  مکان هایی در ماه می اندیشیدند که هیچگاه خورشید به آنجا نمی تابد .ناسا احتمالا یکی از آنها را  که در اعماق دهانه ی Erlanger وجود دارد یافته است. مدارگرد اکتشافی ماه هفته ی گذشته در فاصله ی 10 کیلومتری بر فراز دهانه قرار گرفت  و نگاهی به درون آن انداخت.همانطور که در تصویر می بینید چیزی به جز تاریکی مطلق را نمیتوان مشاهده کرد .دهانه ی Erlanger اطراف قطب شمال ماه می باشد و به دلیل اینکه محور چرخشی ماه تنها 1.5 درجه انحراف دارد نور خورشید قادر نیست به اعماق این دهانه ها بتابد.

اما چه چیزی در درون این تاریکی نهفته است؟یک احتمال بسیار شگفت انگیز می تواند آب یخ زده باشد!

دما در آنجا می تواند تا 370 – درجه فارنهایت کاهش داشته باشد .حضور یخ در دهانه های تاریک یک منبع بسیار گرانبها برای کاوشگران آینده ی ماه خواهد بود.تنها کافی است آن را ذوب کرده و سپس بنوشید!یا اینکه می توان مولکول آب را شکست و از هیدروژن برای سوخت موشک و اکسیژن برای تنفس استفاده کرد.آب هم چنین یک محافظ بسیار عالی در برابر پرتوهای مضر می باشد.دو فضاپیمای چاندرایان 1 و مدارگرد اکتشافی ماه کماکان در حال بررسی این دهانه هستند.


نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید