تبلیغات
دیسکاوری راهی ایستگاه فضایی بین‌المللی شد
ارسال در: 1388/06/07-00:00
ناسا، آژانس فضایی آمریکا، شاتل دیسکاوری را با هفت فضانورد، برای انجام ماموریتی به ایستگاه فضایی بین المللی فرستاد.

این فضا پیما در ساعت 3:59 دقیقه بامداد به وقت گرینویچ از مرکز فضایی کندی به فضا پرتاب شد.

شرایط بد جوی و مشکلی فنی در ساختار محرکه این شاتل، تا کنون دوبار پرتاب آن را به تعویق انداخته بود.

ماموریت دیسکاوری، شمار پروازهای انجام شده جهت تعمیر و نگهداری آژانس فضایی بین المللی را به 30 می رساند.

تجهیزات علمی و یخچالی جهت ذخیره نمونه های تحقیقاتی جمع آوری شده از جمله وسائلی هستند که شاتل آن ها را حمل می کند.

یک خوابگاه جدید، سیستم تهویه هوا و یک ترد میل (Treadmill) جهت کمک به حفظ سلامتی ساکنان ایستگاه نیز در محموله شاتل قرار دارند.

شاتل دیسکاوری هشت و نیم دقیقه پس از پرتاب در مدار زمین قرار گرفت و یکشنبه 30 اوت، شب هنگام به وقت گرینویچ به ایستگاه بین المللی فضایی می رسد.

ناسا قصد دارد پیش از بازنشسته کردن ناوگان سفینه های قابل استفاده مجدد خود در پایان سال 2010 یا اوایل سال 2011، شش پرواز دیگر نیز به این ایستگاه انجام دهد.

مدیران برنامه پرتاب قصد داشتند این برنامه را در ساعات اولیه روز جمعه 28 اوت عملی کنند اما تصمیم گرفتند جهت بررسی مشکل ایجاد شده در یک سوپاپ سوخت، این برنامه را حدود 23 ساعت به تعویق بیندازند.

مشکل در این سوپاپ که نقش قطع و وصل کننده سوخت به مجاری پیش راننده را ایفاء می کند، باعث شد دومین تلاش برای پرتاب شاتل (در روز چهارشنبه 26 اوت) بی نتیجه بماند.

مهندسان ناسا اکنون بر این باورند که اطلاعات غیرمنتظره ای که از سیستم پیش راننده شاتل در هنگام پرکردن مخزن عظیم سوخت آن دریافت می کردند، ناشی از خطا در عملکرد برخی از سنسورها بوده است.

اولین برنامه پرتاب که برای صبح روز سه شنبه 27 اوت برنامه ریزی شده بود، به دلیلی باران شدید و صاعقه لغو شد.

ماموریت دیسکاوری 13 روز طول خواهد کشید و در جریان آن چند راه پیمایی فضایی برای تعویض تجهیزات علمی خارج از ایستگاه، آماده سازی سکویی جهت نصب واحدی تازه (که برای سال آینده میلادی برنامه ریزی شده) و نصب یک مخزن جدید ذخیره آمونیاک و بازگرداندن مخزن کهنه انجام می شود.

از آمونیاک برای منتقل کردن حرارت اضافی تولید شده در ایستگاه به رادیاتورهای خارجی و خنک نگه داشتن محیط داخل ایستگاه فضایی استفاده می شود.

دیسکاوری همچنین خانم نیکول استات را برای ماموریتی سه ماهه به ایستگاه فضایی منتقل می کند و تیم کوپرا، دیگر فضانوردی که در شش هفته گذشته در این ایستگاه به فعالیت مشغول بوده را به زمین بازخواهد گرداند.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید