تبلیغات
گزارش رویت هلال شامگاهی رمضان 1430 روستای فشارک
ارسال در: 1388/06/05-00:00
گزارش  رویت هلال  شامگاهی رمضان 1430  روستای فشارک

بسم اللُه الرحمن الرحیمتیم رویت هلال روستای تاریخی فشارک با همکاری جوانان اهل روستا ، دهیاری و شورای اسلامی روستا در روز جمعه  30 مرداد ماه در محل برج تاریخی و ارتفاعات کوههای اطراف روستای فشارک اقدام به برپایی برنامه رصدی نمودند.

در این برنامه که با همکاری دفتر امام جمعه بخش کوهپایه برگزار شد تیم استهلال متشکل از آقایان مجتبی جعفری فشارکی، سید پویا هاشمی فشارکی، رضا محمدی فشارکی و خانمها الهام جعفری فشارکی و سارا جعفری فشارکی به عنوان رصدگر و خانم الهه معتمدی مسئول محاسبات و نرم افزارها به سرپرستی آقای محسن فشارکی ازظهر جهت اجرای برنامه رصد در روز اقدام به استقرار در بالای برج تاریخی روستای فشارک نمودند. این برنامه که تا ساعت 17 ادامه داشت به دلیل وجود لکه های ابر در محل احتمالی هلال و نبود ابزار مناسب بدون نتیجه به پایان رسید.

از ساعت 18 تیم با استقرار در موقعیت دامنه کوه شِدِه در قسمت شمال شرقی روستا دوباره اقدام به تلاش برای شکار هلال جوان ماه مبارک رمضان نمودند که متاسفانه علی رغم ارتفاع گرفتن ابرها و خروج خورشید و هلال از منطقه ابری، وجود غبار بسیار غلیظ در افق باعث فرو رفتن هلال در آن شد و عملا" شانس رویت هلال را از تیم گرفت.

در ساعات پایانی شنیدن خبر تاسف انگیز حادثه برای دوستان رصدگر تیم اعزامی به سنندج شوک بزرگی به تیم وارد کرد و باعث ناراحتی و تاسف اعضای تیم شد که در اینجا برای شادی روح این دوستان از دست رفته از درگاه خداوند طلب آمرزش و مغفرت می نماییم و برای دوستان مجروح نیز آرزوی شفا و سلامتی داریم.

در این برنامه که با همکاری بسیار صمیمانه و دلسوزانه آقایان حاج مصطفی محمدی فشارکی دهیار محترم روستای فشارک و جناب آقای کربلایی یحیی محمدی فشارکی عضو شورای اسلامی روستا برگزار شد آقایان مهدی میرزایی و محمود آذریزاده از نیروی انتظامی کوهپایه برای حفظ امنیت تیم رصدی را همراهی می نمودند و حاج آقای نوری و جناب علیزارده به نمایندگی از حاج آقای شاکری امام جمعه محترم کوهپایه در برنامه حضور داشتند. همچنین در ساعت پایانی گروهی از مسئولین آموزش و پرورش کوهپایه که از علاقه مندان و فعالان در زمینه نجوم و رویت هلال به شمار میروند به سرپرستی جناب آقای جباری رئیس آموزش و پرورش و همراهی آقای شجاعی معاون پرورشی و آقای مجلسی کارشناس پشتیبانی آموزشی به تیم رصدی پیوستند.

لازم به یادآوریست ابزار رصدی این برنامه با همکاری صمیمانه مرکز آموزش نجوم ادیب تهیه شده بود.

 

محل استقرار: روستای تاریخی فشارک از توابع کوهپایه استان اصفهان

مختصات تقریبی : طول 52:35 و عرض 32.84

ارتفاع 2200 متر از سطح دریا

ابزار دوچشمی 7*50 یک عدد، دوچشمی 10*50 یک عدد، دوچشمی 15*50 یک عدد، تلسکوپ 60 میلی متری یک عدد، قطب نما ، دوربین عکاسی و فیلم برداری

رصدگران: محسن فشارکی؛ مجتبی جعفری فشارکی، سیدپویا هاشمی فشارکی و رضا محمدی فشارکی

دستیاران رصد (مختصات خوان) : الهام جعفری فشارکی و سارا جعفری فشارکی

وضعیت جو : ابرو غبار غلیظ

نتیجه : عدم رویت

 

 

                                                                                           
با سپاس

                                                                                      
محسن فشارکی

                                                             
سرپرست تیم رصدی و رویت هلال روستای فشارک

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید