تبلیغات
معماي تيتان حل مي‌شود
ارسال در: 1388/06/23-00:00
از زماني كه تيتان، غول پيكرترين قمر زحل در سال 1655 از سوي كريستين هويگنس ستاره‌شناس برجسته هلندي كشف شد، همواره از آن به عنوان مكاني مرموز و كنجكاو برانگيز در منظومه شمسي ياد مي‌شود...

از زماني كه تيتان، غول پيكرترين قمر زحل در سال 1655 از سوي كريستين هويگنس ستاره‌شناس برجسته هلندي كشف شد، همواره از آن به عنوان مكاني مرموز و كنجكاو برانگيز در منظومه شمسي ياد مي‌شود.

 

اين جرم آسماني بزرگ و مملو از ابرهاي فضايي طي 5 سال گذشته براي گروه‌هاي مختلفي از دانشمندان به معمايي گيج‌كننده تبديل شده و البته طي اين مدت بارها از سوي فضاپيماي كاسيني نيز مورد بررسي دقيق قرار گرفته است.

در اين مدت اين فضاپيما 60 بار حركت نزديك به سطح قمر تيتان را به ثبت رسانده كه در يكي از تازه‌ترين اين مأموريت‌ها مشخص شده اتمسفر آن غني از تركيبات ارزشمندي نظير پروپان است.

دانشمنداني در دانشگاه مريلند آمريكا با بررسي داده‌هاي به دست آمده از فضاپيماي كاسيني به اين نتيجه رسيده‌اند كه با استفاده از پروپان موجود در اتسمفر تيتان مي‌توان اكتشافات فضايي و فناوري‌هاي مرتبط با طراحي و ساخت سيستم‌هاي حمل و نقل فضايي را متحول كرد.

دانشمندان برآورد مي‌كنند حدود 700 ميليون بشكه پروپان در تيتان وجود داشته باشد كه اين ميزان براي پركردن كپسول‌هاي 10 كيلوگرمي گاز مايع پروپان كفايت مي‌كند.

در حال حاضر از اين كپسول‌ها در صنايع و عرصه‌هاي بسيار متنوعي استفاده مي‌شود؛ البته گرچه دانشمندان اين ميزان پروپان را قابل توجه مي‌دانند، اما برآورد شده است اين ميزان تنها پاسخگوي مصرف 18 ماه مردم سراسر آمريكا خواهد بود.

از سوي ديگر و از آنجاكه پروپان مولكولي پيچيده دارد، دانشمندان در نظر دارند بررسي‌هاي بيشتري در اين زمينه و منبع تازه كشف شده آن داشته باشند.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید