تبلیغات
توافق جدید دو قدرت دنیا
ارسال در: 1388/06/26-00:00
گوگل و ناسا اعلام كردند كه به منظور حل مشكلات محاسبات فضايي و هدايت اطلاعات فضايي به سراسر جهان از طريق اينترنت، توافق نامه جدیدی را امضاء کرده اند.

موتور جستجوي بزرگ گوگل و سازمان فضايي آمريكا (ناسا) اعلام كردند كه به منظور حل مشكلات محاسبات فضايي و هدايت اطلاعات فضايي به سراسر جهان از طريق اينترنت، توافق نامه جدیدی را امضاء کرده اند. گوگل در اقدامي براي رسميت بخشيدن به همكاري خود با ناسا كه سال گذشته آغاز شد، يك قانون توافق فضايي با ناسا امضا كرد. گوگل و دانشمندان در « ايمز » در اعلاميه‌اي كه نويدبخش نخستين گام در همكاري هاي مشترك دو طرف است، اعلام کردند كه مفيدترين اطلاعات ناسا را در اينترنت قرار خواهند داد. نقشه‌هاي سه بعدي ماه، تصاوير گرفته شده توسط ماهواره هواشناسي و تماشاي زنده فعاليت‌هاي ايستگاه فضايي بين‌المللي از جمله اطلاعاتي است كه احتمالاً به شکل نرم افزارهای ویژه از طریق اينترنت قابل دسترسي خواهد بود.   

                   

رييس ناسا در بيانيه‌اي اعلام كرد كه با توافق ناسا و گوگل به زودي همه خواهند توانست بطور مجازي روي سطح ماه راه بروند و يا از دره‌هاي عميق مريخ عبور كنند. ناسا و گوگل اعلام كردند كه قصد دارند در زمينه‌هايي از جمله افزودن اطلاعات ناسا به برنامه نقشه‌برداري زنده « گوگل ارس »، مدلسازي تعامل انسان و كامپيوتر و برگزيدن واقعيات علمي از ميان جهاني از اطلاعات، با يكديگر همكاري كنند. گوگل مدتي است که برخي از تصاوير زنده اكتشافات فضايي ناسا را در اينترنت عرضه مي‌كند. این دو غول برزگ جهان همچنین اعلام كردند كه سرگرم برنامه‌ريزي براي همكاري در زمينه تحقيق، توليد، ايجاد تسهيلات، آموزش و انجام مأموريتها هستند.

ناسا و گوگل هم اکنون هر کدام در زمینه فناوری گروه خود تبدیل به غول هایی جهانی شده اند. بنابر این پیوستن این دو قدرت بزرگ جهان می تواند دستاوردهای بزرگی را برای انسان در آینده رقم بزند. این اولین باری نیست که گوگل در همکاری های فضائی شرکت می کند، بلکه این هدف چندین سال است که مدیران ارشد گوگل را تشویق به ارائه خدمات اینترنتی نظیر ارائه تصاویر و نقشه های دقیق از سطح زمین، ماه و مریخ کرده است.                                

علی پزشکی                                                                                                     

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید