تبلیغات
بیانیه شاخه آماتوری انجمن نوم ایران به مناسبت چهلمین روز درگذشت رصدگران هلال ماه
ارسال در: 1388/07/10-00:00
بیانیه  شاخه آماتوری انجمن نوم ایران به مناسبت چهلمین روز درگذشت رصدگران هلال ماه رمضان

بسم الله الرحمن الرحیم

چهل روز از فوت غم افزای 2 تن از رصدگران عزیز هلال ماه، آقایان نعمت الله شجاعی و محسن توکلی می گذرد. این عزیزان  زمانی که عازم رویت هلال ماه رمضان المبارک بودند در اثر حادثه رانندگی جان خود رااز دست دادند و جامعه نجوم ایران به سوگ نشست. شاخه آماتوری انجمن نجوم ایران باردیگر این حادثه تلخ و دردناک را به خانواده های این عزیزان تسلیت گفته و از خداوند متعال برای ایشان طلب آمرزش و برای خانواده و دوستان و همکارانشان آرزوی صبر می کند.

نجوم آماتوری در ایران در سالهای اخیر رشد قابل توجهی پیدا کرده است و به مدد همت افرادی چون ایشان در رشته رویت هلال ماه های جوان اعتباری جهانی کسب کرده است. اما این رشد روزافزون بر مسولیت های ما نیز می افزاید.

متاسفانه در ماههای اخیر شاهد حوادث تلخی برای برخی از اعضا جامعه نجوم آماتوری کشور بودیم که دردناک تر از همه از دست دادن این عزیزان بود.

اینک که جامعه نجوم آماتوری ما که جامعه ای در جوان به شمار می رود در حال رشد و شکوفایی است باید بیش از گذشته در حفاظت از آن بکوشیم. شرایط امروز جامعه ما نسبت به گذشته تغییر یافته و این تغییر بر بار مسولیت ها و ضرورت مراقبت های ما می افزاید. بیش از همه نهادها، گروهها و انجمن هایی که به نوعی درگیر برگزاری برنامه های رصدی هستند باید هوشیاری بیشتر و مسولیت پذیری بالاتری از خود نشان دهند تا مبادا چنین حادثه های تلخی در آینده باردیگر تکرار شوند. سفرهای رصدی همواره با دشواریها و خطرها همراه است و انکار این امر تنها ما را آسیب پذیر تر می کند.

این حادثه تلخ اگرچه دردی تلخ برای ما به همراه داشت اما فراتر از آن هشداری جدی به همه ما داد. تنها سرمایه ما در نجوم آماتوری انسان های علاقمند و بی مدعایی هستند که تمام سرمایه خود را در راه توسعه دانش و علم وقف کرده اند. هر یک از اعضا این جامعه گنجینه ای گرانبها به شمار می روند که آسیب دیدن ایشان مطلقا غیر قابل جبران خواهد بود.

لذا شاخه آماتوری انجمن نجوم ایران از همه دست اندرکاران جامعه نجوم ایران به جد درخواست می کند تا بیش از گذشته به امنیت رصدگران خود حساسیت نشان دهند. نهادها ، موسسات ، گروهها و انجمن هایی که چنین برنامه های رصدی به ویژه در نقاط غیر متعارف را ترتیب می دهند باید بدانند که گنجینه ای کم نظیر در دستانشان به امانت نهاده شده است و  هراقدام پیش گیرانه ای که در برابر اتفاق های احتمالی انجام پذیرد، ضروری خواهد بود.

ما امیدورایم دیگر شاهد بروز چنین رویدادهای تلخی نباشیم و جامعه نجوم کشور ، جامعه ای امن و سرشار از رشد وپیشرفت باشد  و البته می دانیم این آرزویی است که جز با یاری همگان محقق نخواهد شد.

شاخه آماتوری انجمن نجوم ایران و هیات دبیران آن بار دیگر درگذشت این عزیزان را به خانواده های ایشان تسلیت گفته و همچنین از درگاه خداوند بزرگ بازگشت سلامت کامل برای رصدگر دیگر این گروه ،آقای امیر الرحمانی را که در این حادثه زحمی شده اند را خواستار است.

شاخه آماتوری انجمن نجوم ایران

مهر ماه 1388

مراسم  چهلم درگذشت محسن توکلی جمعه 10 مهر ماه ساعت 16 در قطعه 103 بهشت زهرا برگزار میشود.برای حضور در این مراسم با این شماره تماس بگیرید :  09122261692


نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید