تبلیغات
بهره برداري از رصدخانه ملي
ارسال در: 1388/07/22-00:00
رئيس پژوهشگاه دانش هاي بنيادي با اشاره به ساخت رصدخانه ملي ايران گفت: يکي از طرحهاي مهم ملي که عمليات اجرايي آن در دولت نهم آغاز شده است ساخت اين رصد خانه است که اميدواريم در اواخر دولت دهم از آن بهره برداري کنيم...

امیرعلی مومنی

راه اندازي رصدخانه ملي در اوايل دهه 70 در شوراي پژوهش هاي علمي کشور به عنوان پروژه اي کلان تصويب و اقدامات اوليه آغاز شد که به گفته محمدجواد لاريجاني در همايش حکمت که در سمنان برگزار شد اين رصدخانه تا پايان فعاليت دولت دهم به بهره برداري خواهد رسيد.

                   

محمدجواد لاريجاني  پيش از اين در مورد آخرين وضعيت رصدخانه ملي با رد توقف فعاليت هاي ايجاد رصدخانه گفته بود: کارهاي اجرايي رصدخانه ملي با تمام توان در حال پيگيري است و اميدوارم پنج سال ديگر اولين رصدهاي نجومي خود را انجام دهيم. رصدخانه ملي با تمام توان به کار خود ادامه مي دهد و من اميدوارم چهار تا پنج سال ديگر اولين رصدهاي نجومي خود را انجام دهيم.

رئيس پژوهشگاه دانش هاي بنيادي اضافه کرده بود: رصدخانه ملي پس از رصدخانه اي ساخته مي شود که خواجه نصير الدين طوسي در ايران ساخته بود و از آن زمان حدود يک هزار سال مي گذرد. پس از يک هزار سال نبايد يک وسيله دست دوم ساخت از اين رو رصدخانه بايد کاملا مدرن باشد.

محمد جواد لاريجاني که رياست پژوهشگاه دانش هاي بنيادي را برعهده دارد طي حکمي از سوي وزير علوم، تحقيقات و فناوري دولت نهم رياست پژوهشکده رصدخانه ملي را نيز بر عهده دارد.


نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید