تبلیغات
گزارش برگزاری سی و ششمین باشگاه نجوم رشت باشگاه نجوم شهریور ماه رشت
ارسال در: 1388/07/11-00:00
گزارش برگزاری سی و ششمین باشگاه نجوم رشت
باشگاه نجوم  شهریور ماه رشت

باشگاه نجوم رشت روز پنج شنبه26/ شهریور ماه/ 1388 در سالن سبز مجتمع فرهنگی هنری خاتم الانبیاء، با حضور محترم مشتاقان به دانش ستاره شناسی برگزار گردید.برنامه با تلاوت آیاتی از قرآن کریم و سپس سرود ملی ایران آغاز شد.

مجری برنامه سارنیا باقری، پس از خوشامدگویی به حاضرین در سالن، از ارائه کنندگان برای ایراد سخنرانی دعوت نمود.

نخستین برنامه «او یک ستاره شناس زن است» باسخنرانی راضیه کاظمی بود. اودرباره زندگی چند تن از ستاره شناسان زن جهان چون «ماریا وینکلمن کرچ»، «نیکل رین»، «فاطیما ازمادرید»، «کارولین هرشل» و «آنی جامپ کانن» و اکتشافات و فعالیتهای نجومی مهم آنان سخن گفت.سپس مجری از «موسیقی کیهانی» سخن گفته و رابطه بین موسیقی و اجرام آسمانی را مورد بحث قرار داد.

مقاله بعدی «حیات فرا زمینی» بود که زهرا امدادی آنرا ارایه کرد. او ابتدا حیات را تعریف کرد و به بررسی دلایل وجود یا عدم وجود حیات پرداخت. به بیان وی کمربند حیات جایی است که سیاره ای دارای جو مناسب و آب به حالت مایع باشد.

سپس علی رازقی برای حاضرین علاقه مند در سالن درباره «آمادگی برای المپیاد نجوم» مطالبی را بیان نمود. وی همچنین به معرفی کتابهایی پرداخت که شماری چند از آنها در زیر آمده است:

نجوم به زبان ساده، شناخت مقدماتی ستارگان، ساختار ستارگان و کهکشانها، اساس ستاره شناسی، ستاره شناسی اصول و عمل،نجوم دینامیکی و...

باشگاه این ماه نیز با تشکر و قدردانی از حاضرین پایان یافت.باشگاه نجوم رشت، گردهمایی منجمان آماتور گیلانی است که با همکاری گروهها و موسسات نجومی گیلانی از قبیل انجمن علمی و پژوهشی نجم شمال/ انجمن نجوم اکلیل شمالی/ انجمن نجوم  سمپاد گیلان/ کانون نجوم سها/ انجمن نجوم خواجه نصیر همگام با سراسر کشور در هر ماه برگزار می شود.

باشگاه نجوم رشت از تمامی علاقه مندان به دانش، به ویژه ستاره شناسی دعوت می کند در این گردهمایی شرکت کنند.حضور برای عموم آزاد است.

 نویسنده : سمانه باقری

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید