تبلیغات
گزارش برگزاي پروژه شب هاي گاليله اي در زنجان
ارسال در: 1388/08/13-00:00
پروژه شب هاي گاليله اي يکي دیگر از پروژه هاي سال جهاني نجوم بود که پس از برگزاري موفق پروژه 100 ساعت نجوم که با استقبال بسيار زياد مردم در سرتاسر جهان روبه رو شده بود طراحي شد.

پروژه شب هاي گاليله اي قرار بود در روزهاي 30 مهر تا دوم آبان برگزار گردد.انجمن نجوم آيتان زنجان که در سال جهاني نجوم تلاش زيادي براي آشنايي هر چه بيشتر مردم با نجوم انجام داده است همگام با دیگر گروه هاي نجومي در سراسر ایران و جهان اقدام به برگزاري پروژه های سال جهاني نجوم در زنجان کرده است. آيتان در مهر ماه امسال دو پروژه بسيار گسترده را با همکاري اعضاي خود به انجام رسانيد که اولين پروژه، برگزاري مراسم و نمایشگاه هفته جهانی فضا بود که اين برنامه نيز مثل برنامه هاي قبلي انجمن با استقبال بسيار زياد مردم روبه رو شد. دومين برنامه که همان پروژه شب هاي گاليله ای بود نيز با کمي تفاوت با ديگر برنامه ها اجرا شد. برنامه اي که انجمن نجوم آيتان زنجان براي پروژه شب هاي گاليله اي تدارک ديده بود در 30 مهرماه بود که در اين روز بيست و دومين باشگاه ماهانه آیتان نيز برگزار شد. قرار بر اين بود که مثل روال ماه هاي قبلي باشگاه از ساعت 16:30 تا 18:00 برگزار شود و سپس در همان محل رصد عمومي نیز برگزار شود. روز پنجشنبه فرار رسيد و طبق روال ماه هاي قبل باشگاه ماهانه انجمن در مرکز علوم و نجوم زنجان با موفقيت برگزار و با استقبال خوب مردم روبه رو شد. سپس طبق برنامه، در محوطه بیرونی مرکز علوم و نجوم زنجان رصد عمومی برگزار شد و مردم با تلسکوپ، یگانه قمر زمین و همچنین بزرگترين سياره منظومه شمسي و اقمار (( گالیله )) ایش را نظاره کردند. رصد تا حوالی ساعت 21 ادامه يافت و در اين مدت افراد زيادي با نجوم و آسمان شب آشنا شدند.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید