تبلیغات
تکه نان فرانسوی اثری در راه اندازی دوباره LHC ندارد!
ارسال در: 1388/08/16-00:00
سخنگوی سازمان تحقیقات هسته ای اروپا

محمد رحیمی

کارشناسان "سرن" اطلاع دادند که توانسته اند دلیل افزایش دما در مغناطیس های برخورد دهنده را توضیح 
دهند: گویا داستان از این قرار است که در تجهیزات الکترونیکی سیستم خنک کننده یک تکه نان "باگت فرانسوی" افتاده است."کریستینا ساتون" سخنگوی "سرن" طی گفتگویی با «ریا نووستی» تاکید کرد که نقص در سیستم های الکترونیکی به خاطر تکه نانی بود که احتمالا توسط پرندگان در دستگاه افتاده است. وی گفت: "سیستم قطع خودکار به همین علت بکار افتاده بود".
برخورددهنده هادرونی بزرگ پاییز سال 2008 به خاطر نقص فنی در بخش سیستم های خنک کننده چند
روز بعد از راه اندازی از کار افتاد. کار تعمیر و مدرنیزاسیون بیش از یکسال به طور انجامید و قرر است که در اواسط ماه نوامبر این دستگاه بکار افتاد.برخورددهنده بزرگ هادرون یا به طور مختصر ال‌اچ‌سی (LHC) یک شتاب دهنده ذره ای و برخورد دهنده در نزدیکی ژنو (سوییس) است. این پروژه در 10 سپتامبر 2008 میلادی پس از 20 سال آماده‌سازی، آغاز به کار کرد. هدف از ساختن آن شناخت اجرام ماده در حد فاصل ‎10 - 23 سانتیمتر، آزمون نظریه استاندارد ذرات، کشف اجزای یافت نشده مدل استاندارد، آزمون نظریه ابرتقارن و نظریه وحدت بزرگ است. از دیگر اهداف مهم این پروژه کشف ذره بنیادی "هیگز" است که فیزیکدانان ذرات بنیادی وجود آن را پیشگویی کرده‌اند. ذره هیگز یا بوزون هیگز در ایجاد جرم در ذرات بنیادی دخیل است.در این آزمایشگاه، پروتون ها، در یک تونل 26 کیلومتری شتاب گرفته و به اندازه 14 تریلیون الکترون ولت انرژی می‌گیرند و به هم برخورد می‌کنند تا این برخورد، ردی از هیگز را نشان‌ دهد.
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید