تبلیغات
ثبت نام در نمایشگاه و کارگاه TWAN - زنجان 12 اسفند88
ارسال در: 1388/10/24-00:00
پروژه جهان در شب (TWAN) از فعال‌ترین پروژه‌های ویژه سال‌ جهانی نجوم بود. این پروژه بین‌المللی كه با ابتكار بابك امین تفرشی و حمایت انجمن منجمان بدون مرز تشكیل شده بود گروه بزرگی از عكاسان آسمان شب را از چهارگوشه دنیا گرد هم جمع كرد تا با سفر به نقاط
"‌اسدالله قمري نژاد"‌ روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگاران، بااشاره به اينکه اين کارگاه و نمايشگاه براي اولين بار در خاورميانه برگزار ميشود، افزود:‌ اين کارگاه با موضوعيت عکاسي پيشرفته نجومي و پردازش داده ها و تصاوير در شهر زنجان برگزار خواهدشد.
وي،‌ بابيان اينکه امسال چهارصدومين سالگرد اولين نگاه به آسمان با تلسکوپ مي باشد، يادآورشد:‌ برنامه ريزي هاي انجام شده براي اين سال با محوريت آشناسازي هرچه بيشتر مردم جهان با نجوم و اجرام آسماني بوده است.
قمري نژاد،‌ بااشاره به اينکه توجه مردم به آسمان و زيباييهاي آن طي قرن اخير کمتر شده است، هدف از نامگذاري امسال بنام سال نجوم را جلب نظرها و توجه عموم مردم به سوي آسمان عنوان کرد.
وي بابيان اينکه ستاد سال جهاني نجوم در ايران نيز تشکيل شده است، گفت:‌ در اين ستاد، سال جهاني نجوم از 2009ميلادي به 1388شمسي تعريف شد.
قمري نژاد افزود:‌ نشست و سمينارهاي مختلفي در قالب کارگاههاي مختلف از ابتداي سال تاکنون با موضوع و محوريت نجوم در کشور برگزار شده است.
وي زمان برگزاري نمايشگاه و کارگاه تخصصي عکاسي بين المللي "آسمان در شب" را 12 تا 14 اسفندماه جاري عنوان کرد و گفت: حدود 50 قطعه عکس در اين نمايشگاه در معرض ديد عموم علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

توضیحی درباره جهان در شب:

 توآن پروژه‌ای بین‌المللی و غیرانتفاعی با همکاری اخترشناسان و عکاسان سرشناس آسمان شب در حدود بیست کشور جهان، زیر نظر انجمن بین‌المللی نجوم، یونسکو، و انجمن منجمان بدون مرز است که با تهیه و ارائه تصاویر خیره‌کننده و هنرمندانه از آسمان شب بر فراز آثار تاریخ و طبیعی در جهان (از جمله ایران) به معرفی عمومی زیبایی‌ و ارزش آسمان شب و اهمیت اخترشناسی می‌پردازد. جامعه نجوم و مراکز آموزشی از تصاویر توآن برای آموزش و ترویج نجوم بهره می‌برند. نمایشگاه ها و کارگاه‌های آموزشی توآن تا کنون در بیش از بیست و پنج کشور جهان در شش قاره  برگزار شده‌اند. 

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید