تبلیغات
جستجوی هوشمندان فرازمینی با مشارکت شهروندان دانشمند
ارسال در: 1388/11/26-00:00
جستجوی هوبعد از آن‌که سی‌.ان‌.ان با راه‌اندازی آی‌ریپورت، شنوندگان سنتی اخبار با به تولیدکنندگان گزارش‌های خبری تبدیل کرد؛ نوبت به شهروند-دانشمندان رسیده تا با مشارکت در پروژه ستی، به جستجوی حیات کیهانی بگردند.شمندان فرازمینی با مشارکت شهروندان دانشم

خبر آنلاین مجید جویا: شما به طور رسمی دعوت شده‌اید تا به گروه جستجو برای یافتن حیات در خارج از منظومه شمسی بپردازید. ولی نگران نشوید، معنی این دعوت این نیست که شما مجبور باشید به کانزاس بروید و در یک مزرعه منتظر بمانید تا فضاپیمایی، شما را با خود به فراسوی جو زمین ببرد.

تمام کاری که باید انجام دهید، این است که وارد سایت SETIQuest.org شوید و در آنجا ثبت‌نام کنید. این سایت روز چهارشنبه گذشته راه‌اندازی شد و خبر راه‌اندازی آن در جریان کنفرانس TED 2010 که همین روزها در لانگ‌بیچ کلیفرنیا در جریان است، اعلام شد.

به گزارش نیوساینتیست، SETIQuest نتیجه آرزوی جیل تارتر در هنگام دریافت جایزه TED Prize است. بعد از این‌که در سال گذشته تارتر برنده این جایزه شد، این شانس را پیدا کرد تا در مقابل سالنی پر از نام‌های بزرگ علم و فناوری، یک آرزو کند. وی آرزو کرد که آنها «به زمینی‌ها در همه جا این فرصت و توانایی را بدهند تا همکاران فعالی در جستجوی بی‌نهایتی برای یافتن حیات در کیهان شوند».

ستی

با SETIQuest، تارتر و TED این آرزو را برآورده شده می‌بینند. این وب‌سایت مقادیر زیادی از داده‌های SETI را برای اولین بار در اختیار عموم قرار می‌دهد. این سایت همچنین الگوریتم جستجوی سیگنال موسسه ستی را به صورت کدهای منبع باز منتشر خواهد کرد، و کدگذاران حرفه‌های و علاقه‌مندان آماتور فناوری را دعوت می‌کند تا آن را از این که هست بهتر کنند.

در این وب‌سایت چنین آمده است: «با در دسترس بودن منابع برای ذخیره و محاسبه ابری اطلاعات، ما می‌توانیم حجم زیادی از اطلاعات خام را در اختیار دانشجویان و متخصان پردازش سیگنال‌های دیجیتال قرار دهیم... و از آنها دعوت کنیم تا الگوریتم‌های جدیدی خلق کنند که می‌توانند انواع دیگری از سیگنال‌ها را پیدا کنند، سیگنال‌هایی که ما تا کنون از آنها غافل مانده‌ایم».

حتی اگر شما کدگذار نیستید، هنوز این فرصت را دارید که در فضا به دنبال ای.‌تی (هوشمندان فرازمینی) بگردید و برای این کار هم تنها نیاز به یک چشم دارید. «شهروندان دانشمند» می‌توانند در داده‌ها به دنبال هر چیزی بگردند که به نظر غریب می‌آید، هر چیزی به غیر از نویز سفید. اگر شما هر چیز غیر عادی را مشاهده کردید، می‌توانید به جامعه جهانی اعلام کنید. اگر تعداد کافی از شهروندان دانشمند با شما در مورد شک برانگیز بودن این مورد هم عقیده باشند، نگرانی آنها سبب می‌شود که تلسکوپ‌های ستی به سوی آن منطقه مشکوک فضا جهت‌گیری شوند. کسی چه می‌داند، شاید شما هم نقشی در یک کشف بازی کنید که تاریخ را تغییر خواهد داد.

توضیح عکس ابتدای متن: موسسه ستی مجموعه‌ای از آنتن‌های رادیویی را برای دریافت امواج از فضا نصب کرده است که آرایه تلسکوپی آلن نام گرفته است. هدف نهایی ستی یافتن سیگنال‌های رادیویی موجودات بیگانه از اعماق فضا است.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید