تبلیغات
استاد تقي عدالتي،در بيمارستان بستري شد
ارسال در: 1383/06/14-00:00
متاسفانه با خبر شدیم استاد تقی عدالتی که در اثر عارضه مغزي در بيمارستان امام رضا (ع) مشهد بستري بودند روز پنج شنبه چشم از جهان فرو بستند. <S

متاسفانه با خبر شدیم استاد تقی عدالتی پنج شنبه 19 مرداد ماه 1383 دیده از جهان فرو بستند و جامعه نجوم ایران را در غم از دست دادن استاد و دلسوزی گرانقدر تنها گذاشتند.

این ضایعه بزرگ را به جامعه نجوم ایران و خانواده ایشان تسلیت عرض میکنیم.

 

 

اخبار مربوط به  زمان بستری بودن ایشان شنبه14 شهريور 1383

-------------------------------------------------------------------------------------------

خبرهایی ازوضعیت پزشکی دكتر تقي عدالتي، استاد رشته اخترفيزيك دانشگاه فردوسي مشهد که در اثر عارضه مغزي در بيمارستان امام رضا (ع) مشهد بستري است.امروز خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا خبری را بر روی خروجی خود قرار داد که به نقل از مهرداد دهرآزما، يكي از شاگردان ایشان نقل شده بود. آقای دهر آزما با تماسی که با ما داشتند ضمن تایید خبر بستری شدن ایشان و ایجاد عارضه قلبی و به تبع آن عارضه مغزی ایشان بخشهایی از اخبار منتشر شده ایشان را که در خروجی برخی خبرگزاری ها قرار گرفته بود را تایید نکردند.با تماسی که با فرزند ایشان آقای حمیدرضا عدالتی داشتیم خبر مرگ مغزی که در اخبار قبلی به آن اشاره شده بود تکذیب و به گفته ایشان  پزشکان مرگ مغزی آقای دکتر عدالتی را کاملا رد کرده اند. به گفته ایشان بنا به دلایلی دکتر عدالتی  هنوز به بخش سی تی اسکن منتقل نشده اند و فعلا در بخش مراقبت های ویژه هستند. حمیدرضا عدالتی  از تمامی علاقمندان نجوم دعا برای سلامتی ایشان را خواستار شدند.

خبر درج شده در خبرگزاری دانشجویان ایران  ایسنا که فرزند آقای دکتر تقی عدالتی بخش هایی از آن را نادرست دانستند.

دكتر تقي عدالتي، استاد رشته اخترفيزيك دانشگاه فردوسي مشهد و از پيشكسوتان تقويم و رويت هلال ماههاي جوان در اثر عارضه مغزي در بيمارستان امام رضا (ع) مشهد بستري است.مهرداد دهرآزما، يكي از شاگردان استاد، روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار علمي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) درباره وضعيت بيماري استاد عدالتي گفت: وي اوايل هفته گذشته به دليل ابتلا به بيماري‌اي مشابه سرماخوردگي كه پزشكان هنوز موفق به شناسايي آن نشده‌اند به پزشك مراجعه كرده و عصر روز سه‌شنبه در مسير بيمارستان دچار ايست قلبي شده و به دليل نرسيدن خون به مغز دچار آسيب شديد مغزي شده‌اند. به گفته وي، استاد عدالتي تاكنون به حالت مرگ مغزي در بخش ICU بيمارستان امام رضا(ع) بستري هستند و به گفته پزشكان علاوه بر آسيبهاي قلبي، كبد و كليه استاد نيز دچار صدمه شده است. دهرآزما افزود: صبح امروز پزشكان موفق شدند با وجود مشكلات تنفسي و وخامت حال استاد وي را جهت سي‌تي اسكن از بخش خارج كنند. گفتني است، استاد تقي عدالتي از اساتيد برجسته نجوم در كشور است كه مدرك دكتري تخصصي خود را از دانشگاه منچستر انگلستان اخذ كرده و علاوه بر فعاليت در حوزه نجوم حرفه‌اي به تحقيق و بررسي در خصوص نجوم اسلامي، اوقات شرعي، هلال ماههاي جوان و ... پرداخته و مسئول رصدخانه دانشگاه فردوسي مشهد و بخش نجوم آستان قدس رضوي است.عضويت در شوراي تقويم دانشگاه تهران، مشاركت در برگزاري گردهمايي‌هاي تخصصي رويت هلال ماه به عنوان دبير علمي، تاسيس انجمن نجوم آماتوري آسمان توس مشهد و انتشار حدود سي كتاب و مقالات متعدد علمي از جمله مسئوليت‌ها و خدمات ايشان در اشاعه دانش نجوم در كشور به شمار مي‌رود.

منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید