تبلیغات
برنامه های هفتۀ جهانی نجوم در شهر اراک
ارسال در: 1389/01/28-00:00
مراسم هفتۀ جهانی نجوم در اراک با همکاری انجمن ستاره شناسی اراک، انجمن آسمان بیکران، ادارۀ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، فرهنگسرای آیینه، سازمان ملی جوانان استان مرکزی، انجمن نجوم دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان

مراسم هفتۀ جهانی نجوم در اراک با همکاری انجمن ستاره شناسی اراک، انجمن آسمان بیکران، ادارۀ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، فرهنگسرای آیینه، سازمان ملی جوانان استان مرکزی، انجمن نجوم دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی از تاریخ چهارشنبه 1/2/89 الی 5/2/89 در محل فرهنگسرای آیینه اراک، صبح ها از ساعت 10 الی 13 و بعد از ظهرها از ساعت 16 الی 19:30 برگزار می گردد. همچنین از طریق وبگاه منجمان استان مرکزی به نشانی www.arakastronomy.ir  جزئیات برنامه ها به اطلاع علاقمندان خواهد رسید. علاقمندان جهت کسب اطلاع بیشتر می توانند از طریق شمارۀ تلفن 2217909-0861 و همچنین پست الکترونیکی arak_astro@yahoo.com  تماس حاصل نمایند.

جزئیات برنامه ها:

1-     برگزاری نمایشگاه تصاویر نجومی

در این نمایشگاه بیش از چهل اثر از تصاویر آسمان شب که توسط عکاسان نجومی استان مرکزی در طی چندین سال از وقایع مختلف نجومی تهیه شده است همراه با تعدادی از تصاویر فتو با عنوان دریچه ای رو به کیهان در نگارخانه فرهنگسرای آیینه اراک به معرض نمایش در خواهد آمد.

2-     برگزاری شب رصدی

در مدت یک هفتۀ برگزاری مراسم، چندین روز به رصد آسمان در دو نوبت اختصاص دارد. بخش اول شامل رصد خورشید و لکه های خورشید با تلسکوپ مجهز به فیلترهای مخصوص و همچنین رصد خورشید با عینکهای مخصوص رصد خورشید می باشد. بخش دوم رصدی نیز شامل رصد آسمان شب  با چشم غیر مسلح و تلسکوپ است. در رصد با چشم غیر مسلح به توضیحات صور فلکی با لیزر سبز، روشهای جهت یابی با اجرام سماوی و آشنائی با ستارگان پرداخته خواهد شد و در بخش رصد تلسکوپی اجرامی مانند ماه، سیارات پرنور آسمان و ... به همراه توضیحات کارشناسان مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

3-     کارگاه های جانبی

در این کارگاه ها به معرفی نجوم آماتوری، آشنائی با ابعاد کیهان، آشنائی با نرم افزار های نجومی پرداخته خواهد شد که در محیطی مناسب با استفاده از ویدئوپروژکشن تصاویر و اسلایدهای مربوطه همراه با توضیحات کارشناسی به نمایش در خواهد آمد.

4-     نمایشگاه ستاره شناسی

در این بخش با ایجاد غرفۀ ستاره شناسی به نمایش ابزار آلات نجومی از قبیل تلسکوپ، دوربین های دوچشمی، ساعتهای آفتابی و ... پرداخته می شود. همچنین فیلمها و نرم افزارهای ستاره شناسی به نمایش در خواهد آمد و برخی نرم افزارهای نجومی ویژۀ تلفن همراه بلوتوث خواهد شد. ضمناً  بسترهای آشنایی مراجعه کنندگان با تارگاه های ستاره شناسی در سراسر شبکه جهانی  اینترنت در این غرفه مهیا خواهد شد.

5-     غرفۀ ارائۀ محصولات نجومی

در کنار غرفۀ ستاره شناسی با ایجاد غرفۀ ویژۀ محصولات نجومی، انواع نرم افزارهای تخصصی ستاره شناسی، فیلمهای نجوم و فضا، کتابهای ستاره شناسی ویژۀ سنین مختلف، پوستر های نجومی، تجهیزات رصدی و غیره جهت ارائه به علاقمندان عرضه می گردد.

6-     غرفۀ نجوم کودکان

در این غرفه نجوم ویژۀ کودکان با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ارائه می گردد. بخشی از آن، نقاشی های نجومی خواهد بود که کودکان آموزه های فراگرفته در این زمینه را به تصویر خواهند کشید و در نهایت به نقاشی برتر هدیه ای تعلق خواهد گرفت.

رضا امینی نژاد                           علیرضا صمصامی

مدیر انجمن ستاره شناسی اراک      دبیر انجمن آسمان بیکران

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید