تبلیغات
گزارش اختتامیه سال جهانی نجوم در استان مرکزی
ارسال در: 1389/01/17-00:00
همزمان با واپسین روزهای سال 1388 هجری شمسی، مراسم اختتامیه سال جهانی نجوم در استان مرکزی، دومین سالگرد تاسیس انجمن ستاره شناسی اراک و همچنین اولین سالگرد تاسیس انجمن آسمان بیکران...

همزمان با واپسین روزهای سال 1388 هجری شمسی، مراسم اختتامیه سال جهانی نجوم در استان مرکزی، دومین سالگرد تاسیس انجمن ستاره شناسی اراک و همچنین اولین سالگرد تاسیس انجمن آسمان بیکران؛ روز شنبه 22 اسفند ماه به همت انجمن ستاره شناسی اراک در سالن همایش های شورای اسلامی شهر اراک برگزار شد.

این برنامه با قرائت آیاتی از قران کریم و پخش سرود  ملی جمهوری اسلامی ایران ،رأس ساعت 16:30 به طور رسمی آغاز شد. در ابتدای مراسم آقای مهندس ماهان، سرپرست باشگاه نجوم اراک و دبیر برگزاری برنامه، به حضار و میهمانان ویژه خیر مقدم و خوش آمد گفتند.

در ادامه جناب آقای مهندس مولایی نسب عضو شورای اسلامی شهر اراک به ایراد بیاناتی پرداختند. ایشان با اشاره به همکاریهای شورای اسلامی شهر اراک با انجمن ستاره شناسی اراک و با ابراز خرسندی از گسترش فعالیتهای این انجمن، ابراز امیدواری کردند که با همکاری نخبگان و جوانان نجوم استان روز به روز به سوی پیشرفت و توسعه گام بردارد.

پس از آن گروه موسیقی اریکا به اجرای موسیقی زنده پرداختند که با تشویق  حضار طراوت خاصی به مراسم بخشید. در این بخش همچنین  آخرین شماره نشریه داخلی انجمن ستاره شناسی اراک در اختیار حضار قرار گرفت.

در بخش بعدی برنامه آقای مهندس امینی نژاد، مدیر انجمن ستاره شناسی اراک، به بررسی و تشریح فعالیتهای انجمن طی سالهای گذشته و بخصوص طی سال جهانی نجوم پرداختند و حضار را در جریان برنامه های اجرایی انجمن از قبیل:برگزاری کلاسهای آموزش نجوم در رده های سنی کودکان، نوجوانان و بزرگسالان، اجرای پروژه های سال جهانی نجوم به طور گسترده در استان مرکزی، برگزاری مسابقه سراسری نجوم در استان و... قرار دادند.

برنامه با پخش کلیپی از فعالیتهای انجمن که توسط اعضا تهیه شده بود  ادامه یافت.

سخنران بعدی مراسم جناب آقای مهندس یوسفی تبار، رئیس شورای اسلامی شهر اراک بودند که در سخنان خود ضمن تاکید بر لزوم ایجاد رویکرد علمی و کارشناسی در حوزه های مختلف و استفاده از نظرات نخبگان و دانشگاهیان در امور اجرایی و زیر بنایی استان به این نکته اشاره داشتند که با توجه به پتانسیل  بالای جوانان مبتکر و نخبه ایرانی، و در راه مقابله با از دست دادن و مهاجرت این نیروهای ارزشمند و کارآمد بایستی به حمایت و پشتیبانی از آنها پرداخت .ایشان همچنین به همکاری شورای اسلامی شهر اراک با نخبگان و آینده سازان استان اشاره کردند و ابراز داشتند که در جهان امروز که جهان آگاهی و دانایی است بایستی با تلاش و همکاری به سوی افق های روشن پیش رو حرکت کرد.

در ادامه برنامه جناب آقای  مهندس حقی، مدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی به ایراد سخنانی پرداختند. ایشان با آغاز کلام خود با قطعه شعر زیبایی، به اهمیت بحث تفکر و تدبر و تاکید قرآن کریم بر این امر اشاره کردند و علم نجوم را دریچه ای از این تدبر و تفکر به سوی شناخت جهان و خالق آن دانستند. ایشان همچنین ایجاد امکانات و پرداختن به امر آموزش کودکان و نوجوانان را اساس و پایه پرورش انسانهایی دانا و متفکر دانستند و ابراز امیدواری کردند که استان مرکزی نیز از امکان وجود رصدخانه بهره مند گردد وجوانان این استان با نگاهی به گذشته ارزشمند استان بیش از پیش در ساختن حال و آینده نجوم استان تلاش کنند. ایشان با تشکر از انجمن ستاره شناسی اراک به سخنان خویش خاتمه دادند.

پس از آن مراسم با پخش نماهنگی از فعالیتهای انجمن ستاره شناسی اراک ادامه یافت و سپس گروه موسیقی اریکا به اجرای برنامه پرداختند.

پایان بخش مراسم اهدای جوایز به برگزیدگان  چهارمین مسابقه سراسری نجوم، سه منجم آماتور برتر و تجلیل از همراهان و دلسوزان نجوم بود که با حضور آقایان: حقی (مربی کانون پرورش فکری کودکان ونو جوانان)، امینی نژاد (مدیر انجمن ستاره شناسی اراک)، ماهان (دبیر مراسم و مسئول باشگاه نجوم اراک)، و صمصامی(دبیر انجمن آسمان بیکران) هدایایی به رسم یادبود و قدردانی به این عزیزان اهدا شد:

نفرات برتر چهارمین مسابقۀ سراسری نجوم در اراک:

محمد مهدی عسگری

وحید عبدی

الهام شکوری

ملیحه ملک حسینی

آتنا اسمی خانی

محمد مهدی بهرامپوری

محمد جواد حاجی علیخانی

سعید عباسی

محسن فراهانی

علیرضا مشیدی

 

سه منجم برتر شهر اراک:

آقای سعید عباسی، خانم انسیه رحیمی، آقای محسن فراهانی

 

در پایان لوح سال جهانی نجوم توسط میهمانان برنامه با نوشتن جمله ای به رسم یادبود امضاء گردید. این مراسم با تشکر و خسته نباشید توسط دبیر برنامه رأس ساعت 18:30 با تشویق حضار پایان یافت.

 

فاطمه اثنی عشری، مسئول بخش خبر انجمن ستاره شناسی اراک

www.arakastronomy.ir

 


نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید