تبلیغات
گروه M111 در روزی نجومی
ارسال در: 1389/02/11-00:00
حدود ساعت 3 بعد از ظهر روز جمعه 10 اردیبهشت بود که بچه های گروه M111 در پارک آزادگان شهر تیران دور هم جمع شدند تا برنامه ای متفاوت را برای اولین بار در سطح شهر اجرا کنند. هر چند این برنامه اولین تجربه ی گروه در اولین سال تاسیسش بود اما هدف گروه ما آش

حدود ساعت 3 بعد از ظهر روز جمعه 10 اردیبهشت بود که بچه های گروه M111 در پارک آزادگان شهر تیران دور هم جمع شدند تا برنامه ای متفاوت را برای اولین بار در سطح شهر اجرا کنند. هر چند این برنامه اولین تجربه ی گروه در اولین سال تاسیسش بود اما هدف گروه ما آشنای عموم مردم وخانواده ها به علم زیبای نجوم بود .


برنامه ی گروه راس ساعت 16 با رصد خورشید از پشت تلسکوپ های مجهز به فیلتر آغاز شد که با آموزش ساختار وکار با تلسکوپ همراه بود .

 

گروه M111 در 
روزی نجومیدر محلی که گروه مستقر شده بود بخش های متنوعی تشکیل شد :

بخش معرفی نشریات ومنابع نجومی که شاید نیاز اولیه ی هر شخص علاقه مند به نجوم باشد که مورد توجه بیشتر دانش آموزان اهل مطالعه قرار گرفت .
 

بخش پرسش و پاسخ نجومی (؟.!.؟.!!...) که مخاطبین خاص خود را داشت .

 

گروه M111 در 
روزی نجومیشاید پر مخاطب ترین بخش برنامه اجرای سمینارنجومی در پارک بود.

 

گروه M111 در 
روزی نجومیپخش کلیپ های نجومی و نماهنگ شور وحال خاصی به برنامه داده بود .

 

گروه M111 در
 روزی نجومیبخش دیگری از برنامه تعبیه ی یک صندق با عنوان ( نجوم ... ؟! ) بود تا عموم مردم نظرات و دیدگاه های خود را در مورد دانش نجوم روی کاغذ بنویسند و داخل صندق بیندازاند.

اما مهمترین بخش یک برنامه ی نجومی رصد آسمان و اجرام سماوی است که جذابیت و نشاط خاصی به برنامه می دهد. متاسفانه به دلیل اینکه جمعه ی هفته ی پیش ( 3 اردیبهشت روز جهانی نجوم در ایران ) آسمان تمام شهرهای کشور ابری و در برخی نقاط بارانی بود گروه ما تصمیم گرفت تا برنامه ی روز نجوم را با یک هفته تاخیر اجرا کند.

به خواست خدا جمعه آسمان کاملا" صاف و آفتابی و شبی پر ستاره بود. آلودگی نوری پاک هم فوق العاده پایین بود و خانواده ها به راحتی ستاره ها و سیارات را با چشم ببینند.
به دلیل دیر طلوع ماه گروه وقت بیشتری را صرف رصد سیارات از جمله زهره . مریخ و زحل کرد.
شاید دیدن فردی ( نوجوان) که برای اولین بار زحل و حلقه هایش را از پشت چشمی تلسکوپ می دید و لبخند بر لبان او بود شیرین ترین لحظه ی روز جهانی نجوم البته با یک هفته تاخیر باشد.

آخرین بخش برنامه ی گروه M111 اجرای کنفرانس نجوم آماتوری ( چگونه یک منجم شویم ؟ ) توسط این جانب بود. در این کنفرانس من سعی کردم تا نجوم رصدی را به زبان ساده بیان کنم و سوژه های رصدی که منجمان آماتور با آنها سرو کار دارند را معرفی کنم . بیشتر مخاطبین این کنفرانس ا فرادی بوداند که سوالات زیادی از چگونه شروع نجوم داشت اند.

در انتها باید از تمام اعضای گروه M111 تشکر ویژه ای داشته باشم :
آقایان قاری . یزدانی . عبدلی . دادخواه . فرقانی . مهرابی . نادری . شریعتی . طاهری و خانم ها دادخواه . فرقانی . سیاحتی . سلمانی . قاری . صالحی . نادری که در این برنامه موفق همکاری صمیمی باهم داشت اند .

 

گروه M111 در 
روزی نجومی
آسمان شب با ستاره ها زیباست

نوشته شده توسط : علیرضا دادخواه M111


 

گروه M111 در 
روزی نجومی 

گروه M111 در 
روزی نجومی 

گروه M111 در 
روزی نجومی 

گروه M111 در 
روزی نجومی 

گروه M111 در
 روزی نجومی 

گروه M111 در
 روزی نجومیعکاس ها :
مهدی دادخواه
زهرا دادخواه
علیرضا دادخواه


 

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید