تبلیغات
گزارش برگزاری هفتۀ جهانی نجوم در اراک
ارسال در: 1389/02/21-00:00
مراسم هفتۀ جهانی نجوم در اراک با همکاری بسیاری از تشکلهای نجومی و ارگان های دولتی در اراک از تاریخ چهارشنبه 1/2/89 الی یکشنبه 5/2/89 در محل فرهنگسرای آیینه اراک برگزار گردید.
این مراسم با همکاری انجمن ستاره شناسی اراک، ادارۀ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، انجمن آسمان بیکران، فرهنگسرای آیینه، انجمن نجوم دانشگاه آزاد اسلامی اراک، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی، سازمان جوانان استان و کانون کارآفرینی استان مرکزی در قالب نمایشگاهی از تصاویر منجمان استان با نام دریچه ای رو به کیهان در محل نگارخانه استاد اسماعیل آشتیانی همراه با غرفه های متنوع از جمله غرفۀ ارائۀ محصولات نجومی، ساعتهای آفتابی، غرفۀ ویژۀ نجوم کودکان، غرفۀ نجوم رادیویی و ... برگزار گردید. در مدت برگزاری، نمایشگاه با استقبال بسیار خوب علاقمندان مواجه گردید. از جمله برنامه های جانبی کارگاه آموزشی آشنائی با ابعاد کیهان، آشنائی با منظومۀ شمسی و نیز برنامۀ رصد آسمان با تلسکوپ بود. نکتۀ جالب غرفۀ نجوم کودکان بود که کودکان علاقمندی که همراه خانوادۀ خود و یا بعضاً از طریق مهدکودک ها به نمایشگاه مراجعه کرده بودند، در محیطی آرام همراه با کارشناسان نجوم، تصاویری از سیارات منظومۀ شمسی را نقاشی می کردند که همراه با نامشان در نمایشگاه نصب می گردید و در پایان نیز هدایائی شامل کتب نجومی ویژۀ کودکان که از سوی کانون پرورش فکری به انجمن اهدا گردیده بود به آنان اهدا می گردید. در روز آخر نمایشگاه از سوی فرهنگسرای آیینه لوح تقدیر و هدایائی به عکاسان نجومی اهدا گردید.


نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید