تبلیغات
الو فینیکس صدای ما رو میشنوی؟!
ارسال در: 1389/02/29-00:00
مداگرد اودیسه مریخ ناسا از تاریخ 17 تا 21 می یعنی از از روز دوشنبه تا جمعه برای چهارمین و آخرین بار سعی میکند تا ببیند که آیا مریخ نورد فینیکس از خواب زمستانی بیدار شده و زنده است.یونس بخشی

در جریان این مدت، مدارگرد اودیسه که مشغول 16مین پرواز خود بر فراز محل سکونت فینیکس در قطب شمال مریخ می باشد، با دقت گوش میدهد تا سیگنالی از فینیکس دریافت کند. در تلاش های قبلی بین ماه های دی بهمن و اسفند اودیسه 150 از فراز فینیکس پرواز کرد، اما تلاش هایش برای برقراری ارتباط با این مریخ نشین بی پاسخ ماند.

در سال 2008 مریخ نشین فینیکس مأموریت سه ماه خود را که شامل مطالعه یخ، خاک و اتمسفر مریخ می شد تمام نمود، اما قبل از اینکه نور خورشید در قطب شمال مریخ کم شود و انرژی کافی برای دستگاه هایش باقی نماند، فینیکس توانست به مدت پنج ماه کار کند.  
این روبوت که با انرژی خورشید کار میکرد طوری طراحی نشده بود که بتواند دوره تاریک و سرد زمستان قطبی مریخ را هم سپری کند. اما اگر بتواند از این زمستان جان سالم بدر برد، در آنصورت ناسا به مدارگرد اودیسه خود دستور میدهد تا به سیگنال های فینکس گوش دهد. شاید با رسیدن فصل بهار در مریخ و تابش مجدد خورشید به قطب شمال آن فینیکس دوباره زنده شود و بتواند فعالیت های خود را از سر گیرد. در نیم کره شمالی مریخ روز های طولانی آفتابی دوباره آغاز میشود و با فرارسیدن انقلاب تابستانی ارتفاع خورشید از افق بسیار زیاد می باشد و این درست زمانی است که ناسا برای چهارمین بار تلاش میکند تا با فینیکس ارتباط برقرار کند. اما تا حال تلاش های اودیسه از مدار مریخ نتیجه نداده و هیچ سینگالی از فینیکس دریافت نشده.
چاد ادوارد مهندس ارشد ارتباط در برنامه های اکتشافی مریخ ناسا می گوید " راستش ما تصمیم گرفتیم تا این تلاش نهایی را در زمان انقلاب تابستانی انجام دهیم که بهترین زمان برای گرمایش و جمع آوری انرژی خورشید برای فینیکس می باشد.   

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید