تبلیغات
گزراش برنامه های سازمان فضایی به مناسبت روز نجوم
ارسال در: 1389/03/01-00:00
گزارش اجراي برنامه هاي علمي- فرهنگي توسط سازمان فضايي ايران به مناسبت هفته جهاني نجوم

همزمان با هفته جهاني نجوم، سازمان فضايي ايران برنامه هاي آموزشي متنوعي را براي 100 دانش آموز در يكي از مدارس تهران به اجرا درآورد.

  

سازمان فضايي ايران در راستاي طرح بستر سازي فرهنگي، به منظور آموزش و آشنايي با فرهنگ عمومي استفاده از فناوري فضايي و همزمان با هفته جهاني نجوم در روز چهارشنبه 1/2/89 با حضور در مجتمع آموزشي دانشجو، برنامه هاي آموزشي متنوعي از جمله نمايش عروسكي، مسابقه، نقاشي، ساخت ماكت، مجسمه سازي و ... براي دانش آموزان مقطع راهنمايي اين مجتمع برگزار كرد.

به گزارش روابط عمومي سازمان فضايي ايران، اين برنامه ساعت 10:30 صبح آغاز و تا ساعت 14 ادامه يافت. در ابتدا گروه نمايش با همكاري كارشناسان سازمان با اجراي برنامه هاي آموزشي اطلاعاتي در خصوص منظومه شمسي در اختيار دانش آموزان قرار دادند.
 
در اين برنامه دانش آموزان به 3 گروه تقسيم شده و هر گروه در يک کارگاه شرکت نمودند. کارگاه شماره 1 به آموزش سفالگري پرداخت که در اين کارگاه موضوعي مرتبط با فضا مطرح شد و دانش آموزان با انجام اين پروژه ضمن يادگيري و کار با گل سفالگري اطلاعاتي نيز در مورد فضا و ماهواره ها آموختند. کارگاه شماره 2 کارگاه آموزش ساخت ماكت ايستگاه فضايي بين المللي بود که در اين کارگاه دانش آموزان با ايستگاه بين المللي آشنا و اطلاعاتي دراين خصوص دريافت كردند. کارگاه شماره 3 که يکي از پرطرفدارترين کارگاه ها بود به نقا شي با رنگ و قلم مو اختصاص داشت که در اين کارگاه دانش آموزان  به ترسيم منظومه شمسي مطابق با مواردي كه در طي برنامه به آنها آموزس داده شده بود، پرداختند.

در بخش پاياني برنامه كارشناسان سازمان كاربرد ماهواره ها در زندگي روزمره را براي دانش آموزان توضيح و به سئوالات آنها پاسخ دادند. در انتهاي هر کارگاه بسته هاي فرهنگي سازمان بين تمام دانش آموزان تقسيم شد.

 

 
 
 
 

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید