تبلیغات
ایران امسال 2 ماهواره دیگر به فضا می فرستد
ارسال در: 1389/03/03-00:00
سعید نظریه
 
دستاوردهاي فضايي محققان کشورمان امسال هم ادامه دارد به طوري که به گفته معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات و رئيس سازمان فضايي چند ماهواره جديد با تلاشهاي در دست انجام در نيمه دوم سال 89 رونمايي خواهند شد و دو ماهواره به فضا پرتاب مي

سعید نظریه

 

دستاوردهاي فضايي محققان کشورمان امسال هم ادامه دارد به طوري که به گفته معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات و رئيس سازمان فضايي چند ماهواره جديد با تلاشهاي در دست انجام در نيمه دوم سال 89 رونمايي خواهند شد و دو ماهواره به فضا پرتاب مي شود. توافق ايران و روسيه براي پرتاب دو ماهواره اولين خبر مهم فضايي کشور در سال جديد بود.ايران و روسيه در سفري که چندي پيش وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات کشورمان به روسيه داشت در زمينه پرتاب دو ماهواره مخابراتي و سنجش از راه دور ، گسترش همکاري هاي مخابراتي و ارتباطي و تقويت و توسعه ظرفيت کانال هاي ارتباطي به توافق رسيدند. بر اساس توافق به عمل آمده پرتاب اين دو ماهواره در دستور کار وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات براي سال جاري قرار گرفته است. 
 
محمد حسين پور مشاور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با تاييد اين توافق بين ايران و روسيه گفت: طبق توافقات صورت گرفته ميان وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات کشورمان و همتاي روسي وي، پرتاب دو ماهواره مخابراتي و سنجش از دور در برنامه و دستور کار وزارت ارتباطات براي سال جاري قرار گرفت.
اما اين دستاوردها به گفته رئيس سازمان فضايي ايران بسيار فراتر است. محمدعلي فرقاني معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات و رئيس سازمان فضايي ايران با بيان اينکه ايران دو ماهواره جديد امسال به فضا مي فرستد ، گفت: چند ماهواره جديد با تلاشهاي در دست انجام در نيمه دوم سال 89 رونمايي خواهند شد. سازمان فضايي با همکاري چند دانشگاه در نيمه دوم سال جاري از نمونه مهندسي چند ماهواره رونمايي مي کند.

وي اضافه کرد: اين ماهواره‌ها در کلاس ريز ماهواره قرار دارند و تمام مراحل مطالعات، طراحي و ساخت آنها توسط دانشمندان ايراني انجام شده است.معاون وزير ارتباطات با تاکيد بر اينکه ايران در سال 89 دو ماهواره جديد نيز به فضا خواهد فرستاد گفت:ماهواره‌هايي که امسال به فضا پرتاب مي‌شوند دانشجويي بوده و کاربرد سنجش از دور و مخابراتي دارند. سازمان فضايي ايران در راستاي سياست بومي‌سازي فناوريهاي نوين و با کمک مراکز علمي و صنعتي کشور به ساخت ماهواره اقدام کرده است.
 
فرقاني با اشاره به اينکه ماهواره‌هايي که با تکيه بر دانش بومي ساخته شده‌ اند به زودي به فضا فرستاده خواهد شد افزود: ماهواره‌هايي که امسال به فضا فرستاده مي‌شوند داراي قابليت عکسبرداري و ارسال تصوير به زمين را دارا هستند و در مدار لئو قرار خواهند گرفت.رئيس سازمان فضايي ايران اضافه کرد: اين ماهواره ‌ها از نوع دانشجويي بوده و با مشارکت سازمان فضايي ايران و دانشگاهها ساخته شده و توسط ماهواره‌ برهاي ايران به فضا فرستاده خواهد شد.وي افزود: طراحي و ساخت ماهواره ‌هاي مخابراتي بزرگ «قائم» و «ايران ست» نيز از ديگر برنامه‌هاي تدوين شده است که کار طراحي و ساخت آن‌ها در سال جاري آغاز شده است.رئيس سازمان فضايي ايران پيش از اين نيز از سازماندهي و انسجام مراکز صنعتي فضايي کشور خبر داده و گفته بود: تدوين استانداردهاي فضايي، استقرار شبکه پالايش اجرام و سيگنال‌هاي فضايي و آماده‌سازي و پرتاب چند ماهواره جديد از برنامه‌هايي است که تا پايان امسال عملياتي مي شود.

 

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید