تبلیغات
ویژه برنامه آسمان شب در برج میلاد
ارسال در: 1389/04/04-00:00
پس از گذشت جشن ده سالگی برنامه تلویزیونی آسمان شب، اینک نخستین ویژه برنامه از آن در آغاز دهه دوم پخش خود از ‏شبکه 4 صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در محل نماد زیبایی شهر تهران، در برج میلاد برگزار شد.‏

سعید نظریه

طبق هماهنگی های انجام شده میان دست اندر کاران این برنامه تلویزیونی و مسئولین برج میلاد، هفته گذشته (24 خرداد 89) در برنامه از تمامی علاقه مندان به زیبایی های دنیای نجوم و ستاره شناسی دعوت شد تا برای حضور در این ویژه برنامه با روابط عمومی برج میلاد تماس و ثبت نام کنند.

خوشبختانه تقاضا آن قدر بالا بود که روز پس از اعلام، ظرفیت تکمیل شد و متاسفانه بسیاری از علاقه مندان از حضور در برنامه باز ماندند.

به همین دلیل ازاین پس با ثبت نام تعداد بیشتری از علاقه مندان، حضور در چنین ویژه برنامه هایی به صورت قرعه کشی خواهد بود و علاقه مندان به حضور در برنامه به قید قرعه انتخاب خواهند شد.

برنامه از همان دقایق آغازین در ساعت 19 شروع شد و کم کم به سیل عظیم مشتاقان زیبایی های آسمان شب افزوده می شد.

تعداد زیادی از رصدگران هم به همراه ابزارهای رصدی خود در گوشه به گوشه ی محوطه ی برج میلاد مستقر شده بودند و هرکدام به نوبه خود جلوه ای از زیبایی کیهان را از پشت چشمی ابزارهایشان برای مردم به نمایش مش گذاشتند.

با تاریکی کامل آسمان، پس از رصد ماه، سیاره زهره و مریخ، متاسفانه عامل غافلگیر کننده ی باران در آسمان پدیدار شد و برخلاف انتظار، منجمان نه تنها باز نایستادند، بلکه به آموزش و علاقه مند کردن بیشتر مردم به زیبایی های کیهان پرداختند.

 

برنامه آسمان شب راس ساعت 21:36 دقیقه به روی آنتن سیما رفت که به دلیل وجود شرایط نامساعد جوی پخش اصلی برنامه از سالن برج میلاد به همراه کارشناسان برنامه (دکتر محمدرضا نوروزی، امیرمحمد گمینی، محمدجواد ترابی و احمد کریمی) با موضوع تاریخچه نجوم و ساعت های آفتابی انجام شد.

در میان برنامه، هر از چند گاهی ابرها کنار می رفتند و رصدگران با شتاب به دنبال اجرام قابل رویت می رفتند که این تلاش ها نیز از دید دوربین های آسمان شب دور نمی ماند و تصاویری از رصد آسمان در محوطه برج میلاد به طور زنده پخش می شد.

سرانجام برنامه حدود ساعت 22:30 دقیقه شب به پایان رسید و شبی پرخاطره را برای همه رقم زد.

به گفته ی کارگردان برنامه آسمان شب، از این پس این برنامه تلویزیونی هر ماه، چنین ویژه برنامه ای را در محل برج میلاد برای عموم دوستداران برگزار می کند.

سایر ویژه برنامه ها از این پس، در برنامه آسمان شب متعاقبا اعلام خواهد شد.

پس، اگر شما هم از دیدن آسمان شب لذت می برید، تماشای آن را به دوستان خود توصیه کنید...

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید