تبلیغات
آسمان پارس ده ساله شد!
ارسال در: 1389/05/20-00:00
پایگاه اطلاع رسانی آسمان پارس نهمین سال فعالیت خود را پشت سر گذاشت و امروز 20 مرداد ماه وارد دهیمن سال فعالیت خود شد.

20 مرداد ماه ورود به دهمین سال راه اندازی آسمان پارس است.نیمه اول سال 1381 این سایت با همکاری تعدادی از علاقمندان به زيبايي هاي آسمان تاسیس و در 20 مرداد ماه آسمان پارس فعالیت خود را آغاز نمود.


محمد رحیمی

انجام نو آوری ها مختلف در امر خبر رسانی و ایجاد مکانی برای تبادل اطلاعات بین منجمان آماتور آن را به عنوان بزرگترین جمع مجازی علاقمندان به نجوم ایران مطرح ساخته است. در سالروز تاسیس پایگاه اطلاع رسانی نجوم Parssky از تمامی دوستانی که در این مدت یاری گر گردانندگان سایت بوده اند تشکر و قدر دانی میکنیم. بی شک اگر همراهی و همکاری همکاران سایت - اعضا و کاربران آن نبود نمی توانستیم سیر تکامل و پیشرفت این پایگاه را ادامه دهیم.خداوند را شکر گزاریم که نیرو و توان این کار را برایمان فراهم کرد و امیدواریم همچنان الطاف بیکرانش شامل حالمان شود.

 

 

اينجا آسمان پارس است! آسمان سرزمین نیاکان ما...

آن را مرزي نيست

پس با من بيا چون من و تو ما شده ايم

کره خاکی ما همانقدر آبي و يگانه وتنها ست

كه دل هامان...

اما باكي نيست، ما زمين را دوباره شروع خواهيم كرد

ما به ميهماني ستارگان خواهيم رفت

به مراسم آشتی با آسمان

پس به آسمان ها بينديش !

به خودت و آنچه در كائنات براي تو مقدر شده است

و به آسمان سلام كن!

آنگاه شهابي مي درخشد و تو مي داني اين  آسمان است كه تو را فرياد مي كند :

سلام به زميني كه هيچگاه مجال چشيدن مزه خوش بيكرانگي را نيافت

اكنون تو براي چند لحظه از خود بيخود مي شوي

يك لحظه آرامش...

يك دم سكوت...

و يك سر، تاريكي...

-- ( متن از فائزه چغاجردی - پوستر از مهدی رحیمی )

 

سایت  اطلاع رسانی ParsSky.com آسمان پارس مجموعه ای است از سایت ها و فعالیت های اطلاع رسانی که به موضوع نجوم - فضا و علوم مرتبط با آن می پردازد. هدف از تاسیس این سایت و سایت های مرتبط با آن اطلاع رسانی دقیق - سریع و کاربردی با موضوع ستاره شناسی  و فضا در شبکه جهانی اینترنت بوده است . بی شک این سایت در طی  نزدیک به 10سال کار  مداوم خود توانسته است سهم بسیار بزرگی در ترویج نجوم و علوم فضا در سطوح مختلف داشته باشد.

تولید محتوای سالم و علمی و انتقال اطلاعات از مجاری صحیح یکی از سخت ترین  فعالیت های رسانه ای در ایران است. سایت آسمان پارس و همه سایت های مرتبط با نجوم که در این سایت معرفی شده اند وابسته به موسسه آسمان و طبیعت پارس www.ParsIns.comبوده  و تمامی فعالیت های  آن و تامین هزینه ها و ... به عهده  این موسسه میباشد.

سیاست کاری سایت
 
مجموعه Parssky.com در برخی مسائل طبق سیاست های کاری خود عمل کرده و خط مشی مشخصی را دنبال میکند. تمامی اطلاعات منتشر شده از این درگاه اینترنتی بر مبنای شفافیت و صداقت است . این سایت متعلق به هیچ گروهی و تحت نظارت هیچ ارگان دولتی خصوصی یا NGO نیست و سعی میکند تا خبر رسانی را مستقل دنبال کند. 
از همه شما دوستان دعوت به همکاری و کمک به این هدف میکنیم و منتظر انتقاد - پیشنهاد و نظرات ارزشمند شما هستیم.
 
اخبار و مطالب :
 • در همه بخشهای خبری سعی داریم تا اطلاع رسانی به روز - شفاف - دقیق و  به دور از حاشیه داشته باشیم و امیدواریم با اندوختن تجربیات بیشتر و استفاده از نظرات همه دوستان اشتباهات به حداقل خود برسد.
 • سعی میکنیم تا در ترجمه و ویرایش اخبار از منابع خارجی حداقل تغییرات در اصل خبر به وجود آید.
 

ارسال خبر - مقاله و عکس به سایت

 برای ارسال خبر و یا هر مطلبی به سایت لطفا موارد زیر را در نظر داشته باشید :
 
اخبار ترجمه از منابع معتبر
 • ترجمه های روان و ویرایش شده که نزدیک به متن اصلی باشند پذیرفته و در سایت قرار خواهند گرفت
 • آدرس اینترنتی خبر و عکس خبر را نیز همراه با متن ارسال کنید.
 • از ارسال عکس های حجیم همراه خبر خودداری کنید.
 • متن خبر را تایپ شده در نرم افزار Word با  فونت Tahoma و سایز 10 ارسال کنید.
 • منبع دقیق خبر - نام نویسنده و مشخصاتی که مایلید از شما در خبر درج شود را نیز ارسال نمایید.
 • اگر از منابع داخلی فارسی برای تکمیل خبر استفاده کرده اید حتما ذکر کنید و میزان آن را مشخص نمایید.
 • سایت در ویرایش اخبار اختیار کامل خواهد داشت و در صورتی که از میزان خاصی بیشتر شود به نویسنده خبر میزان ویرایش اطلاع داده خواهد شد تا با تایید نویسنده خبر منتشر شود.

اخبار داخلی ایران

 • اخبار مربوط به وقایع داخل ایران نیز باید طبق موارد ذکر شده بالا ارسال شود.
 • اخباری که با هدف تبلیغات برای اشخاص - مراکز و گروه خاص یا علیه آنها باشد در سایت استفاده نخواهد شد.
 • به صلاحدید مدیر خبر های داخلی اخبار ویرایش محتوایی و بر مبنای استاندارد این پایگاه منتشر خواهد شد.
 • اخبار سمینار ها - جلسات - گردهمایی های و ... که شامل گذر زمان میشوند لازم است تا 48 ساعت پیش از تاریخ برگزاری به سایت ارسال شود.
 • گزارش های برگزاری جلسات - همایش - گردهمایی و ...  نیز تا 24 ساعت پس از درج به سایت ارسال شود و نباید جنبه تبلیغاتی داشته باشد.
 • معترضان به اخبار داخلی برای خبری خاص باید متن شکایت خود را رسما و کتبا همراه با درج عنوان - شماره خبر  و تاریخ درج خبر برای درج در سایت و یا حذف خبری خاص ارسال و دلایل کافی برای این اعتراض داشته باشند.

ارسال مقاله به سایت

 • در صورت استفاده ازمنابع اینترنتی لطفا آدرس اینترنتی مقاله و عکس های آن را نیز همراه با متن ارسال کنید.
 • از ارسال عکس های حجیم همراه مقاله خودداری کنید.
 • متن مقاله را تایپ شده در نرم افزار Word با  فونت Tahoma و سایز 10 ارسال کنید.
 • منبع یا منابع دقیق مقاله - نام نویسنده و مشخصاتی که مایلید از شما در مقاله درج شود را نیز ارسال نمایید.
 • اگر از منابع داخلی فارسی برای تکمیل مقاله استفاده کرده اید حتما ذکر کنید و میزان آن را مشخص نمایید.
 • سایت در ویرایش مقاله اختیار کامل خواهد داشت و در صورتی که از میزان خاصی بیشتر شود به نویسنده مقاله میزان ویرایش اطلاع داده خواهد شد تا با تایید نویسنده خبر منتشر شود.
 مقالات و اخبار خود را به این ادرس ایمیل ارسال و اگر تا 48 ساعت پاسخ شما داده نشد . میتوانید فرم تماس سایت را پر کنید تا با شما تماس گرفته شود.در صورت تداوم همکاری در این زمینه با سایت دسترسی برای درج مستقیم اخبار و مقالات به ارسال کننده خبر یا مقاله داده خواهد شد.
 
 
تبلیغات در Parssky.com
 
جهت کسب اطلاعات بیشتر به شماره تلفن :  03112331313یا با پست الکترونیک Parssky (@) gmail.com  با ما در تماس باشید.

 
ياري
 
پایگاه اطلاع رسانیParsSky.com از معدود سایت های علمی است که بدون پشتوانه مالی از طرف مراکز دولتی و یا موسسات غیر انتفاعی اداره میشود. تمامی هزینه های فنی , تولید مطلب و به روز رسانی این پایگاه توسط پشتیبانان مالی آن که از منجمان آماتور ایران هستند پرداخت میشود. در طول 5 سال کار مدوام و روزانه آن میلیونها مخاطب از سراسر جهان از مطالب آن به زبانهای فارسی - انگلیسی و عربی استفاده کرده اند و شاید ان را بتوان بزرگترین منبع اطلاعات نجوم به زبان فارسی در اینترنت نامید. اکثر خبر های منتشر شده در وب و اکثر رسانه های فارسی زبان و حتی غیر فارسی مرتبط با نجوم از اخبار - مطالب و عکسهای این سایت استفاده میکنند. نظرگردانندگان این سایت در همه حال این بوده که این پایگاه بدون تبدیل شده به سایتی صرفا تجاری به راه خود ادامه دهد و بدون دریافت هزینه ای آخرین مطالب و اطلاعات را در نجوم و علوم مرتبط با آن به رایگان دراختیار مخاطبان خود در سراسر جهان قرار دهد.با افزایش هزینه های نگهداری و به روز اوری سایت فشار های زیادی به مسولان سایت برای نگهداری و اداره آن وارد میشود که بیم آن میرود افزایش این هزینه ها و عدم کمک به ما باعث بروز مشکلاتی در تداوم کار آن و یا حتی باعث تعطیلی این سایت شود.طبق سیاست جدید سایت و با توجه به عدم حمایت مالی ازآن و همینطور سو استفاده از اخبار و انتشار و نقل مطالب این سایت بدون اجازه در اکثر خبرگزاری ها - رسانه های تصویری و نوشتاری و سایت های اینترنتی در اینده برخی از اخبار و مطالب  فقط مخصوص مشترکان سایت خواهد بود که هزینه های اشتراک سالانه را پرداخت کرده باشند. آسمان پارس براي بقاي خود و ادامه كارش نياز به كمك شما دارد. در صورت تمايل به كمك هاي مادي و معنويتان ميتوانيد با مسولان سايت تماس بگيريد.

در صورت تمایل به کمک مالی به این پایگاه لطفا به بخش تماس مراجعه و با مسولان سایت تماس بگیرید.
 

برای همکاری با سایت در صورت تمایل یکی از کد های زیر را به انتخاب خود در سایت یا وبلاگ خود قرار دهید.

      

 

سیر تاریخی آسمان پارس

سایت عربی
سایت انگلیسی

معرفی موسسه آسمان و طبیعت پارس

آسمان پارس موسسه علمی  آموزشی است که از سال 1381 در زمینه ستاره شناسی در بخش های مختلفی فعالیت میکند که میتوان به این موارد اشاره کرد :

 

اطلاع رسانی اینترنتی علوم ستاره شناسی و فضا

 

آموزش ستاره شناسی برگزاری کلاس های حضوری و آنلاین

 

برگزاری تورهای رصدی و طبیعت گردی عمومی و تخصصی

 

پشتیبانی از فعالیت های ستاره شناسی ;اصفهان , ایران و خاورمیانه

 

فروشگاه ابزارو وسایل ستاره شناسی

 

 انتشار کتب و جزوات آموزشی ستاره شناسی

 

 تولید نرم افزار های چند رسانه ای

 

 همکاری در انتشارماهنامه آسمان شب

 

همکاری با انجمن نجوم ایران

 

اطلاع رسانی اینترنتی علوم ستاره شناسی

 

آسمان پارس ParsSky.com یکی از اولین فعالیت های این موسسه در زمینه ترویج علوم ستاره شناسی و آموزش در شبکه اینترنت است. آسمان پارس اولین سایت جامع ستاره شناسی و شاید بزرگترین منبع اخبار مقالات و مطالب ستاره شناسی فارسی در اینترنت است که نزدیک به 10سال از فعالیت آن میگذرد. این سایت در ابتدا به زبان فارسی و در ادامه به زبان انگلیسی و عربی نیز فعالیت نموده است. نزدیک به 16میلیون نفر از زمان تاسیس آن از آن بازدید کرده اند و 40 هزار نفر عضو آن در بخش اعضا و خبرنامه هستند. آسمان پارس مجموعه ای از 50 هزار صفحه مطلب در موضوع ستاره شناسی و فضا است که روزانه اطلاعات و اخبار ستاره شناسی را در اینترنت منتشر میکند.

آسمان پارس منبع بسیاری از منابع خبری ستاره شناسی است از مجلات تا سایت های خبری خبرگزاری ها و صدا و سیما میباشد. به پاس خدمات این سایت سازمان فضایی ایران نشان بهترین وب سایت ستاره شناسی و فضایی را به این سایت اهدا نموده است.

  

برخی همکاران این موسسه که از آغاز فعالیت آن تا کنون با آن همکاری کرده اند به این شرح هستند
مسعود کمیلی  علیرضا تیموری پویان شهیدی مهدی اسحاقی  نیلوفر بان  مهدی کمیلی  ابولفضل احمدی  هادی نیلی  مهدی رحیمی علی مظاهری رضا رحیمی  محمود و محمد سليمي مهدی ربیعی علی شاه علی علیرضا تیموری علیرضا بوژ مهرانی  فرشید کریمی  همدم نیکخواه  نعیمه نامجو  محسن بختیار فانزه چقاجردی احمد شکیب سید اسماعیل حسینی مروجی  ایلیا تیموری  ذولفقار دانشی  هادی بوستانی  علی پزشکی  نفیسه معصوم زاده هاشم سیماب شاهین جعفر زاده امیر حسن زاده  محمود رضا شیرین سخن ابراهیم ویکتوری  خسرو جعفری زاده احمد خوشنویس شهریار داوودیان  محمد سلطانی  محمد حسین پاکروان  احمد رزاقی  عباس فقهی  محمد مهدی مطیعی ستاره تمدن  تیمور سیف الهی  امیر سجاد رضایی  دانیال سب  رخساره خلیل زاد  سید محسن قاضی میر سعید  علی ابراهیمی سراجی  آرش میر حسینی  احمد آرین خو  قاسم رضایی راد  سهیل خوشبین فر  دکتر حسین جوادی  جعفر سپهری  امین محمود نژاد  امیر سجاد رضایی  سعیده شیرین منش  آریا صبوری  رضا طیب طاهر  مهدی ملک نیا  رضا نادری  حامد کشاورز  علیرضا یعقوبی  ایلیا تیموری   شهرام یزدان پناه سعید معدلی موسی زمانی دکتر فیروز نادری بابک امین تفرشی بهرنگ امین تفرشی پوریا ناظمی فاطمه شکرچی رسول نادی پور نوید مقتدری زاده عطا مقتدری علیرضا رحیمی  سهراب علیدوستی پویان شهیدی الهه نوربخشیان  علیرضا تیموری محسن شاهمحمدی حسن قضاوی و ... دوستان دیگری که شاید نامی از آنها برده نشده است.

 

فهرست سایت های ستاره شناسی که با حمایت آسمان پارس راه اندازی شده است.

 -          راه اندازی سایت آسمان پارس www.Parssky.com

 -          راه اندازی سایت سال جهانی نجوم در ایران www.Astronomy.ir

 -          راه اندازی سایت باشگاه نجوم اصفهان  www.Isfastro.com

 -          راه اندازی سایت ماه نو www.NewMoon.ir

 -          راه اندازی سایت آسمان کابل انجمن نجوم افغانستان www.Kabulsky.com

 -          راه اندازی سایت عربی ستاره شناسی www.Arabastronomy.com

 -          راه اندازی سایت مرکز نجوم ادیب www.Adibcenter.com

 -          راه اندازی سایت شاخه آماتوری انجمن نجوم ایران www.Asiac.ir 

n-          راه اندازی سایت فارسی جهان در شب (به زودی ) www.Twan.ir
n-          راه اندازی سایت نجوم خاورمیانه(به زودی ) www.Midsky.org
n-          راه انداز سایت رادیو نجوم www.Radionojum.com
 

برخی فعالیت های ترویجی آسمان پارس

-  اجرای چندین نمایش زنده پدیده های آسمان نظیر خورشید گرفتگی - ماه گرفتگی - گذر سیارات از مقابل خورشید برای اولین بار در ایران طی سالهای 1381 تا 1386 که صدها هزار مخاطب از سراسر جهان داشت.

- نمایش گذر زهره از مقابل خورشید – نمایش اینترنتی گذر عطارد از مقابل خورشید – نمایش 3 خورشید گرفتگی جزیی و چند ماه گرفتگی از اینترنت

-  همکاری در ترویج نجوم در کشور کویت

- همکاری در راه اندازی انجمن نجوم افغانستان

- همکاری با انجمن منجمان بدون مرز AWB برای ترویج ستاره شناسی در خاورمیانه

- همکاری با انجمن SGAC (انجمن نسل فضا – زیر مجموعه یونسکو )برای ترویج علوم ستاره شناسی و فضایی در ایران

 

آموزش ستاره شناسی به صورت برگزاری کلاس های حضوری و آنلاین

آسمان پارس علاوه بر فعالیت های ذکر شده در بخش آموزش نیز توانسته قدمهای مثبتی بردارد.

 -          برگزاری چند دوره ستاره شناسی برای کودکان و نوجوانان در سطح مهد های کودک  

 -          برگزاری دوره های ستاره شناسی پیشرفته در سطح استان اصفهان

 -          برگزاری کلاسهای آمادگی المپیاد ستاره شناسی در چند شهر ایران

 -          برگزاری دوره ستاره شناسی آنلاین

 

برگزاری تورهای رصدی و طبیعت گردی عمومی و تخصصی داخلی

یکی از فعالیت های عمومی اسمان پارس برگزاری تورهای ستاره شناسی و طبیعت گردی است. برگزاری این تورها همراه با دوره ای آموزشی عملی در محل رصد و همچنین برگزاری شب های رصدی و بخشی نیز آشنایی با طبیعت ایران است. تورهای آسمان پارس در فصلهای بهار تابستان و پاییز در استان اصفهان و مناطق مناسب دیگری در سایر شهر های ایران برگزار میشود.

 

پشتیبانی از فعالیت های ستاره شناسی در اصفهان – ایران و خاورمیانه

آسمان پارس موسسه ایست که بدون کمک های دولتی و عمومی توانسته ایت علاوه بر فعالیت های ذکر شده  در اصفهان در شهر های دیگر و هم چنین چند کشور همجوار زمینه های رشد و توسعه ستاره شناسی را فراهم آورد.

آسمان پارس در برنامه های عمومی ستاره شناسی اصفهان نظیر روز و هفته نجوم – شب یوری  و هفته فضا و همچنین برنامه های عمومی سال جهانی نجوم نظیر 100 ساعت ستاره شناسی و غیره شرکت کرده است.در چند استان آسمان پارس چندین برنامه رصدی عمومی و نمایشگاهی برگزار کرده است و مشوق برگزاری چند باشگاه نجوم در ایران نیز بوده است.آسمان پارس علاوه بر ایران توانسته به کمک علاقمندان اسمان شب باشگاه نجوم در کویت را راه اندازی کند. علاوه بر این آسمان پارس به علاقمندان ستاره شناسی در افغانستان کمک کرد تا علاوه بر راه اندازی یک سایت فارسی نجومی انجمن نجوم نیز تاسیس کنند. همچنین کمک کرد تا ابزار و ادوات یک رصد خانه را نیز که قرار است در کابل پایتخت آن راه اندازی شود تهیه کنند. آسمان پارس علاوه بر این در عراق به کمک انجمن نجوم کردستان عراق رفته است.فعالیت جدید آسمان پارس در این عرصه کمک به انجمن منجمان بدون مرز در ترویج ستاره شناسی در خاورمیانه و کمک به راه اندازی پایگاه خبری نجوم خاورمیانه و شناسایی افراد و گروه های ستاره شناس در این منظقه است.یکی از فعالیت های این موسسه کمک به ترویج صلح با استفاده از ترویج نجوم در این منطقه است که AWB انجمن منجمان بدون مرز نیز با آن همکاری دارد.

فروشگاه ابزارو وسایل ستاره شناسی

نزدیک به 5 سال است آسمان پارس فروشگاه لوازم و ابزار ستاره شناسی را در شهر اصفهان دایر کرده است. در این فروشگاه میتوانید انوع و اقسام تلسکوپ ها دوربین های دوچشمی و دوربین های عکاسی و نرم افزار و فیلم های نجومی را تهیه کنید. این فروشگاه طی فعالیتش توانسته به بسیاری از گروه ها و مراکز ستاره شناسی خدمات تخصصی ارائه نماید.طراحی رصد خانه های شخصی و رصد خانه های آموزشی ستاره شناسی برای مراکز علمی و آموزشی از دیگر فعالیت های این موسسه است.

 

انتشار کتب و جزوات آموزشی ستاره شناسی

کتاب "حیات در کیهان" نخستین اثر انتشاراتی آسمان پارس است. این کتاب ترجمه و تالیف کتاب Astrobiology نوشته مونیکا گریدی است.

آسمان پارس دو محصول چند رسانه ای با موضوع زیست کیهان شناسی و آموزش نجوم به زبان کودکان و نوجوانان تولید کرده است.

همکاری با انجمن نجوم ایران

آسمان پارس در برگزاری ماراتن مسیه و رقابت صوفی در دوره های مختلف همکار و حامی انجمن نجوم ایران بوده است. این موسسه همچنین مجری سایت شاخه آماتوری انجمن نجوم و وبگاه سال جهانی نجوم نیز هست.

همکاری در انتشار ماهنامه رنگی آسمان شب

دومین ماهنامه فارسی زبان ستاره شناسی و اولین ماهنامه تخصصی رنگی بین المللی ستاره شناسی با نام " آسمان شب " از دی ماه 1388 آغاز به کار کرده است. آسمان پارس با توجه به خط مشی خود توانسته است همکاری خوبی را با این ماهنامه جدید آغاز کند. آسمان شب ماهنامه رنگی ستاره شناسی است که توزیع بین المللی دارد. www.Nightsky.ws
 

با ما به تماشای زیبایی های آسمان و طبیعت پارس بیایید.

 2331313   –    09133273574

وب سایت :  موسسهآسمان پارس www.ParsIns.com  فروشگاه : www.SkyNature.ir  


Email : ‌ parssky @ gmail.com
 
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید