تبلیغات
علم و شبه علم در سومین سمینار راز
ارسال در: 1389/07/13-00:00
سومین سمینار علمی رصدخانه زعفرانیه تهران در چهارشنبه این هفته با حضور پوریا ناظمی با موضوع علم و شبه علم در محل تالار غدیر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار خواهد شد.

سعید نظریه

علم را بیش از آنکه بتوان دانایی افراد در باره ی طبیعت و جهان پیرامون دانست ،شیوه ی کشف این دانایی ها میدانند. علم روش بررسی و تبیین مفاهیم موجود در طبیعت است. اما در بسیاری از موارد در طول تاریخ نمونه های متنوعی از رویکرد انسانها در توجیه رویداد های طبیعت دیدهع میشود که ب اصول منطقی هماهنگ به نظر نمی آید.مثلا آنها که معتقدند زمین نه تنها شکل کروی ندارد بلکه یک قرص توخالی مسطح است.این ادعا برای خودش و طرفدارانش شواهد و دلایلی هم دارد اما آیا منطقی به نظر میآید؟آيا يوفو ها واقعا وجود دارند و آنها از فضا هاي دوردست به سوي ما آمده اند؟آيا اهرام مصر را آدم هاي فضايي ساخته اند؟و...ايا اين مثالها و نمونه هاي ديگري همچون اينها علمي اند يا شبيه علم اند و حسابي تو خالي اند؟

 

در سومین جلسه از برنامه های سخنرانی های راز به بررسی علم و شبه علم میپردازیم.در این برنامه "پوریا ناظمی منجم آماتور و نویسنده ی علمی نمونه های متنوعی از شبه علم و جایگاه آن را در دنیای نجوم برای مخاطبان خود بازنمایی و تبیین میکند.

این برنامه از ساعت ۱۸:۳۰ تا ۱۹:۳۰ چهارشنبه  ۱۴ مهرماه در محل تالار غدیر-مرکز آفرینشهای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان فاطمی-خیابان حجاب برگزار میشود. همه ی علاقمندان میتوانند در این برنامه شرکت کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با رصد خانه ی زعفرانیه تماس بگیرید: ۲۲۷۵۲۱۶۷   و ۲۲۷۵۲۶۲۶

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید