تبلیغات
پرواز به ماه از ایستگاه فضایی بین المللی
ارسال در: 1389/07/25-00:00
تصور کنید ایستگاه فضایی بین المللی بصورت یک ناوگان بزرگ فضایی مرکز پرواز های فضایی بشر به سوی مریخ و ماه میشود و توریست های فضایی با پرداخت هزینه نه چندان زیاد در مقایسه با امروز به ایستگاه فضایی میروند

* یونس بخشی

تصور کنید ایستگاه فضایی بین المللی بصورت یک ناوگان بزرگ فضایی مرکز پرواز های فضایی بشر به سوی مریخ و ماه میشود و توریست های فضایی با پرداخت هزینه نه چندان زیاد در مقایسه با امروز به ایستگاه فضایی میروند و آسمان را با زیبایی حیرت انگیز اش با چشم برهنه تماشا میکنند. اما تا حال فقط طرح این مسئله میان رهبران آژانس های فضایی مطرح شده که در ادامه مفصلأ می خوانید.


ماه گذشته آژانس های همکار ایستگاه فضایی بین المللی گرد هم آمدند تا بر سر ادامه فعالیت های این ایستگاه در دهه های آینده و استفاده از آن به مثابه یک آزمایشگاه تحقیقاتی با هم بحث و تبادل نظر کنند. اینها حتی یک گام پیشتر رفتند و در مورد بعضی از امکانات خاص برای آینده ایستگاه که شامل  استفاده آن به عنوان ایستگاه پرتاب مأموریت های فضایی سرنشین دار به دور ماه است با هم فکر به تبادل نظر پرداختند. من نمی دانم شما عزیزان چه فکر میکنید اما به نظر من بهترین طرح ممکن برای استفاده ایستگاه در دهه های بعدی است. زیرا با داشتن یک مرکز پرتاب در فضا میتوان تصور نمود که در آینده ناوگان فضایی خواهیم داشت که سفینه های کوچک از کنار آن هر لحظه به حرکت افتاده و به سوی مقاصد مختلف در منظومه شمسی ما حرکت میکنند، درست مثل فیلم های علمی تخیلی مثل جنگ ستارگان.... یک از شرکای این معامله به جوناتن آموس خبرنگار بی بی سی گفت: " میخواهیم ایستگاه فضایی بین المللی فقط یک پلاتفورم شناور در فضا نباشد که آزمایشاتی را زیر جاذبه صفر انجام میدهد، بلکه امیدواریم تا به عنوان یک میز آزمایش برای نسل آینده تکنولوژی و تکنیک هایی تغییر یابد که برای پرواز های دور تر به سوی سیارک ها و مریخ از آن استفاده میشود.

به گفته خانم سیمونیتا دی پیپو مدیر پرواز های انسانی آژانس فضایی اروپا " ما به دلگرمی برای عصر جدید نیاز داریم. هدف ما انتقال یا بالابردن عناصر مختلف یک سفینه و اجزای لازم برای یک مأموریت فضایی به ایستگاه و بعد مونتاژ قطعات سفینه فضایی و پرتاب آن به سوی ماه یا هدف دیگر می باشد. یکی از فعالیت های برنامه ریزی شده " نسل آینده" انجام پرواز آزمایشی انجن موشک مگنتوپلازمای جهش خاص تغییر پذیر (VASIMR) به ایستگاه فضایی بین المللی است که این نوع جدیدی از تکنولوژی پیشرانه پلازمایی است و میتواند فضانوردان را به مریخ در زمان کوتاهتر نسبت به موشک های فعلی ببرد. ناسا هم یک بسته تجاری در این عرصه را با شرکت آد استرا امضاء نموده است.


تصویر مشهور زمین توسط فضانوردان آپولو 8 که یاد آور سفر انسان به اعماق فضاست.


آغاز یک مأموریت به سوی ماه از ایستگاه فضایی بین المللی به راستی از طرح های گسترده و وسیع می باشد. این مأموریت یاد آور خاطره آپولو 8 و در ذات خود تجرد تازه ای خواهد بود برای استفاده از ایستگاه به مثابه یک پایگاه یا کمپ فضایی برای آغاز سفر های فضایی. سیستم پیشرانه آن در خود ایستگاه ساخته میشود و سپس از مدار زمین به مقصد بعدی پرتاب میشود و این چیزیست که مسافرین فضایی بیش از چند دهه رویای آن را در سر داشتند.
البته تا حال این مسئله در حد یک ایده و در ضمن یک پیشنهاد گران قیمت می باشد، ولی به نظر شما وقتی رهبران آژانس های فضایی در مورد آن فکر میکنند آیا بهتر از صحبت ساده نیست؟

آینده پرواز های فضایی به راستی طوری خواهد بود که فضانورد کانادایی آقای کریس هادفیلد در
اینجا شرح داده. هادفیلد که فرمانده مأموریت بعدی به ایستگاه فضایی بین المللی خواهد بود، میگوید: " این یک گام بزرگ از این نقطه کوچک به سوی فضای بیکران است. این لحظه مهمی در تاریخ اکتشافات بشری و توانایی اوست... و ایستگاه فضایی نشانه ملموسی از آینده واقعیست."

*با خواندن این مطلب خیلی هیجان زده شدم. چون میدانم روزی خواهد رسید آنچه را که در فیلم های علمی- تخیلی مانند جنگ ستارگان میدیدیم به واقعیت به پیوندد.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید