تبلیغات
مرگ خورشید خراش بو ژو
ارسال در: 1389/07/29-00:00
بو ژو Bo Zhou شکارچی دنباله دار اهل چین 19 اکتبر 2010 در تصاویر  coronagraph تاج نگار C3 رصد خانه فضای خورشید (SOHO) توانست خورشید خراشی جدیدی را کشف کند.

علیرضا دادخواه

 بو ژو Bo Zhou شکارچی دنباله دار اهل چین 19 اکتبر 2010 در تصاویر  coronagraph تاج نگار C3 رصد خانه فضای خورشید (SOHO) توانست خورشید خراش جدیدی را کشف کند.


SUNDIVING Bo Zhou و سیاره پرنور عطارد و  ستاره سماک اعزل در نمای coronagraph سوهو

این دنباله دار به احتمال زیاد از اعضای خانواده خورشید خراش های کروتز (Kreutz (Sungrazer است. این نوع دنباله دار ها را کروتز ستاره شناس آلمانی در قرن نوزدهم به طور دقیق مورد بررسی قرار داد. دنباله دارهای کروتز قطعات فروپاشیده ی هسته دنباله دارهای بزرگ در 2000 سال قبل هستند که در فضای منظومه شمسی و ابر اورت سرگردان اند.

 روزانه بسیاری از این قطعات در دام جاذبه ی قوی خورشید می افتند و بر اثر نزدیکی به آن تبخیر می شوند اما بعضی قطعه های بزرگتر می توانند  مدت زمان بیشتری دوام آوراند به صورتی که می شود آنها را در تصاویر  C3و C2  SOHO مشاهده کرد. بر اثر گرما زیاد و وجود بادهای خورشیدی دنباله ی غباری زیبای از این هسته یخ محکوم به مرگ در فضا تشکیل می شود که به ندرت چند روز بیشتر دوام  نمی آورد.

خورشید خراش بو ژو در نزدیکی تاج خورشید از قدر 1 دیده شد.اگر این دنباله دار در آسمان شب قابل مشاهده بود مطمئنا یکی از پرنورترین دنباله دار های سال لقب می گرفت.

 

-          خورشید خراش در پرنور ترین حالت خود در نمای دوربین C2 سوهو به صورتی که وارد تاج خورشید شده ( تصویر ارسال شده قرمز )تصویر متحرک خورشید خراش 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خورشید خراش ها اینجا کلیک کنید.

http://www.spaceweather.com/glossary/coronagraph.html?PHPSESSID=sc9r11ho0si9sjou6fttkdtj35

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید