تبلیغات
هواشناسی در باشگاه آبان
ارسال در: 1389/08/11-00:00
چهارمین سمینار ستاره شناسی رصدخانه زعفرانیه تهران در عصر زیبای پاییزی روز چهارشنبه این هفته با موضوع جذاب آموزش و اهمیت شناخت تکنیک های آب و هوا شناسی در طبیعت گردی و نجوم آماتوری.

سعید نظریه

چهارمین سمینار ستاره شناسی رصدخانه زعفرانیه تهران در عصر زیبای پاییزی روز چهارشنبه این هفته با موضوع جذاب آموزش و اهمیت شناخت تکنیک های آب و هوا شناسی در طبیعت گردی و نجوم آماتوری در تالار غدیر مرکز آفرینش های کانون فکری کودکان و نوجوانان برگزار می شود.

يك طبيعت گرد از هر گونه(نجوم آماتوري يا كوير نورد يا كوهنورد يا ...)هنگامي كه برنامه ريزي سفرش را انجام ميدهد يكي از مهمترين مواردي كه آن را مرور ميكند وضعيت آب و هوا است و به فراخور آب و هوا برنامه ريزي و انتخاب لوازم و مسير و مدت سفر و  ...را انجام ميدهد.براي اين كار هم از لوازم ارتباط جمعي مثل راديو تلويزيون و اخبار هواشناسي وسامانه هاي گويا و ...استفاده ميكند.اما تقريبا هيج يك از اين ابزار ها امكان اينكه  نشانه ها و يا حتي وضعيت آب و هوايي را در يك منطقه ي محدود را تعيين كرده و اطلاع رساني كنند ندارند.بنابراين خوب است(و يا بايد)شما به عنوان يك طبيعت گرد اين مهارت را داشته باشيد كه از روي نشانه هايي دم دست(مثلا شكل ابر ،سرعت باد يا حتي گاهي از روي بوي نم ) هواشناسي كرده و تخميني از وضعيت چند ساعت بعد آب و هوا داشته باشيد.اين كار(آب و هواشناسي آماتوري)گاهي آنچنان با ارزش ميشود كه زندگيتان و زنده بودنتان را به آن مديون خواهید بود.....

در  چهارمين برنامه سخنراني هاي راز مهندس "جعفر سپهری" ما را با تكنيك ها و ابزارهاي اين امر مهم آشنا ميسازد..

این برنامه از ساعت 18:30 تا 19:30 روز چهارشنبه 12 آبان ماه در محل تالار غدیر مرکز آفرینش های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان فاطمی – خیابان حجاب برگزار می شود. همه ی علاقه مندان میتوانند دراین برنامه شرکت کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با رصدخانه ی زعفرانیه تماس بگیرید: 22752167 و 22752626

 

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید