تبلیغات
مسابقات المپیک روی کره ماه / گزارش تصویری
ارسال در: 1389/09/11-00:00
گرانش اندک در کره ماه می‌تواند این قمر را به مکانی ایده‌آل برای برگزاری بازی‌ها تبدیل کند. شاید یک ورزشگاه 100هزار نفری همراه با امکان زندگی و ارتباط دائمی با زمین برای میهمانان شروع خوبی باشد.

محبوبه عمیدی: مسابقات المپیک هر چهار سال یکبار ورزشکاران سراسر جهان را در منطقه‌ای که از نظر شرایط آب‌و‌هوایی، ارتفاع و دیگر فاکتورهای طبیعی با محل زندگی بسیاری از آنها متفاوت است، گرد هم می‌آورد. این تغییرات که می‌توانند توان جسمی و قدرت بدنی ورزشکاران را تحت‌الشعاع قرار دهند، همیشه مورد بحث بوده‌اند. اما اگر روزی المپیک در کره ماه برگزار شود، فکر نمی‌کنید شرایط برای تمامی ورزشکاران به یک اندازه متفاوت و عجیب باشد؟

بخش میانی

به گزارش گیزمودو، براین هارمز و کیت برادلى تلاش کرده‌اند برای این رقابت‌ها ورزشگاهی مناسب طراحی و در کنار آن امکانات رفاهی متعدد و شرایط مطلوب زندگی در این کره را پیش‌بینی کنند.

آسانسورها

گرانش اندک در کره ماه می‌تواند آنرا به یک مکان ایده‌آل برای ساخت مراکز تفریحی و ورزشی تبدیل کند. کافی است کمی ورزش‌های امروزی تغییر پیدا کنند و بازی‌های تازه‌ای مطرح شوند. حامیانی برای این رقابت‌ها پیدا خواهد شد و این بازی‌ها در سراسر جهان به نمایش درخواهند آمد.

فضای داخلی ورزشگاه

این مجموعه عظیم که به خوبی جاه‌طلبى انسان را به نمایش می‌گذارد، در حفره‌ای به قطر 500 متر قابل‌اجرا است. در این فضا که گنجایش 100هزار تماشاچی را خواهد داشت، زمین بازی‌ها که به تناسب هر بازی قابل‌تغییر است در کنار برجی که یک هتل بزرگ براى میهمانان، رستوران‌هاى مختلف، تأسیسات تأمین انرژی شامل پیل‌های سوختی و سلول‌های خورشیدی و یک مرکز مخابراتی را در خود جای خواهد داد، تأسیس خواهد شد.

طرح اولیه

اکسیژن مورد نیاز این افراد به واسطه حرارت‌دادن سنگ‌های کره ماه توسط پیل‌های سوختی یا جریان مداوم انرژی خورشیدی تأمین خواهد شد. هیدروژن مورد نیاز این پیل‌ها باید از زمین و توسط شاتل‌هایی که در رفت‌و‌آمد خواهند بود، تأمین شود. محصول جانبی این فعل‌و‌انفعالات انرژى و آب خواهد بود. دی اکسید کربن حاصل از تنفس ساکنان به گلخانه‌هایی که زیر هتل تعبیه شده‌اند، انتقال خواهد یافت تا به مصرف گیاهانی برسد که بخشی از مواد غذایی مورد نیاز ساکنان را تأمین خواهند کرد.

دورنمای طرح

مادهو تانگاولو که استاد طراحی سیستم‌های فضایی در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی است، می‌گوید: «تبدیل این طراحی به یک استادیوم حقیقی مستلزم پاسخ به پرسش‌های بسیاری است، با این حال نمی‌توان طراحی فوق‌العاده این ورزشگاه را که بخش مورد علاقه من است، نادیده گرفت».

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید