تبلیغات
کشف الماس‌های تقلبی در آسمان
ارسال در: 1389/09/21-00:00
اخترشناسان ایرلندی ستاره‌ای را در فاصله حدود دو هزار سال نوری از زمین یافته‌اند که از الماس‌های تقلبی تشکیل شده و به خاطر دمای بسیار زیادش (20هزار درجه سانتی‌گراد) به رنگ آبی کم‌رنگ می‌درخشد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپیس، دانشمندان رصدخانه آرما در ایرلند شمالی با بررسی ستاره‌ای به شناسه LS IV-14 116 که در فاصله 2هزار سال نوری از زمین در مرز صور فلکی جدی/ بزغاله و دلو/ آبریز واقع شده، متوجد شدند رنگ آبی کم‌رنگ این ستاره که همانند یک الماس به‌نظر می‌رسد، به دلیل اتمسفر بسیار غنی از عنصر زیرکونیم است.

مقدار زیرکونیوم موجود در این ستاره 10هزار بار بیشتر از زیرکونیوم موجود در خورشید است و بدین ترتیب، LS IV-14 116 اولین ستاره‌ای بسیار غنی از زیرکونیم به‌شمار می‌رود. 

الماس‌های واقعی از کنار هم قرار گرفتن کربن در آرایش بلوری خاصی به‌وجود می‌آیند؛ درحالی‌که جواهرسازان از بلورهای دی‌اکسیدزیرکونیم برای ایجاد الماس‌های تقلبی استفاده می‌کنند که علی‌رغم شباهت بسیار به الماس واقعی، بسیار ارزان‌ترند.

علاوه بر کشف 4 میلیارد تن زیرکونیم در این ستاره (که 4هزار برابر تولید سالانه زیرکونیوم در زمین است)، اخترشناسان آثار شیمیایی سه عنصر دیگر استرانسیوم، ژرمانیم و "ایتریم" را در جو این ستاره کشف کردند.

مطالعات پیشین نشان داده بود که این ستاره، خرده‌کوتوله‌ای بسیار داغ و غنی از هلیوم متعلق به گروه زیرکوتوله‌ها است و دمای سطح آن بسیار زیاد (بالاتر از 20هزار درجه سانتی‌گراد) است. بر همین اساس، دانشمندان طرحی خیالی از این ستاره را رسم کردند که تصویر آن را در ابتدای همین خبر مشاهده می‌کنید.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید