تبلیغات
کهکشان پنهان (IC 342)
ارسال در: 1389/10/06-00:00
این کهکشان که از نظر اندازه با دیگر کهکشان های بزرگ مارپیچی درخشان یکسان است، حدود 7 میلیون سال نوری در جهت صورت فلکی زرافه قرار گرفته است.

یونس بخشی

کهکشان (IC 342) باید بصورت یک عالم جزیره ی مارپیچ در آسمان شب ما دیده شود، اما ستاره های بیشمار و گاز و گرد صفحه کهکشان راه شیری همچو نقابی چهره این کهکشان درخشان را پوشانیده است. با وجود اینکه نور این کهکشان مارپیچی توسط عوامل ذکر شده از دید ما پنهان شده، ولی این تصویر واضح و دقیق تلسکوپی توانسته گرد و غبار خود این کهکشان را با خوشه های ستارگان آبی و مناطق درخشان ستاره ساز صورتی رنگ و بازو های مارپیچی آن که از هسته کهکشان به دور امتداد یافته به درستی نشان دهد. به احتمال زیاد در این اواخر موجی از تولد ستارگان تازه در کهکشان IC 342  رخ داده و به احتمال دیگر  اثرات گرانشی آن در تکامل گروه محلی کهکشان ها و کهکشان راه شیری نقش جدی را ایفاء نموده است.

برای دیدن تصویر بزرگتر
اینجا را کلیک کنید.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید