تبلیغات
شاتل دیسکاوری برای آخرین بار پرتاب شد
ارسال در: 1389/12/06-00:00
شاتل دیسکاوری برای آخرین بار از ایستگاه فضایی کندی به فضا پرتاب شده است.

این فضاپیما در روزی با آسمان صاف و آبی در فلوریدا، در ساعت 16:50 به وقت محلی با غرشی راهی ماموریت آخر خود شد.

ماموریت شاتل 11 روز به طول خواهد انجامید که طی آن یک اتاقک تازه ذخیره مواد و یک روبات پیشرفته شبیه انسان را تحویل ایستگاه بین المللی فضایی (آی اس اس) خواهد داد.

پس از این فقط دو پرواز، توسط اِندِوِر و آتلانتیس، باقی مانده است. ناسا سعی دارد این ماموریت ها را در ماه های آینده انجام دهد.

انتظار می رود که ناوگان شاتل پس از بازنشستگی در موزه ها به نمایش درآید.

طبق معمول، جمعیت خیلی بزرگی در جاده های نزدیک محل پرتاب و سواحل نزدیک آن جمع شده بودند تا شاهد ثبت تاریخ باشند.

دیسکاوری به عنوان "عضو ممتاز ناوگان شاتل ها" شناخته می شود و هر دو بار پس از انهدام شاتل "چلنجر" و "کلمبیا" ماموریت های بازگشت به فضا به دیسکاوری سپرده شد.

دیسکاوری اولین بار در سال 1984 پرتاب شد، و این سی و نهمین پرتاب آن است. زمانی که دیسکاوری تقریبا دو هفته دیگر بر زمین فرود آید در مجموع - در همه ماموریت های خود - مسافتی معادل 230 میلیون کلومتر را طی کرده است. این بیش از فاصله زمین تا خورشید، یعنی 149 میلیون کیلومتر است.

زمانی که شاتل ها بازنشسته شوند، قرار است فضانوردان احتمالا تا اواسط دهه جاری با راکت سویوز متعلق به روسیه راهی ایستگاه فضایی شوند.

چند شرکت آمریکایی امیدوارند با تکیه بر وسایل نقلیه فضایی تازه، در موقعیتی برای فروش خدمات پرتاب به ناسا قرار گیرند.

هدف این است که ناسا تلاش خود را صرف توسعه و ساخت یک راکت بزرگ - به نام سیستم پرتاب فضایی - کند که فضانوردان را به ورای ایستگاه فضایی به مقاصدی مثل سیارک ها خواهد برد.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید