تبلیغات
گزارش برگزاری کارگاه عکاسی نجومی TWAN در زنجان
ارسال در: 1389/12/26-00:00
دومین کارگاه عکاسی نجومی جهان در شب، با حضور دیویدمالین عکاس برتر استرالیایی آسمان شب و شرکت کنندگانی از سراسر ایران در زنجان به مدت سه روز برگزار شد.

دومین کارگاه عکاسی نجومی جهان در شب، با حضور دیویدمالین عکاس برتر استرالیایی آسمان شب و شرکت کنندگانی از سراسر ایران در زنجان 11 تا 13 اسفند ماه 1389 برگزار شد. 
 
مراسم افتتاحیه ی دومین کارگاه عکاسی نجومی با عنوان «جهان در شب » با حضور تنی چند ازمسئولان استان زنجان ، سرپرست حوزه هنری زنجان و همچنین مشاور ارشد پروژه بین المللی توان دکتر دیوید مالین عصر روز چهارشنبه 11 اسفند ماه در محل سالن سهرودی برگزار شد.
در افتتاحیه این کارگاه آقای مهندس اسدالله قمری نژاد عکاس با سابقه و دبیر برگزاری این کارگاه با اشاره به تاریخ نجوم آماتوری کشور گفت : ما یک دوره بسیار  فعال نجومی در کشورمان داشته ایم که بر می گردد به بیش از 3000 سال پیش . اما وقتی که می رسیم به ایران 1400 سال قبل می بینیم که با آمدن اسلام یک جهش خاصی در نجوم به وجود می آید و ارزشی که اسلام و مخصوصاً کتاب آسمانی ما قرآن به نجوم و تفکر در خلقت و آسمان می دهد و خیلی از کارها و غرایز دین ما با توجه به نجوم ثبت و رقم می خورد، ارزش نجوم در کشور بیشتر می شود، دانشمندانی چون ابوریحان بیرونی،خواجه نصیرالدین طوسی و دیگران توانستند نجوم را در ایران چنان جا بیاندارند که کشور های دیگر وامدار نجوم ایران باشند.

عکس از سالار نیرهدیدر ادامه آقای نظری سرپرست حوزه هنری زنجان با اشاره به ترجمه آیات الهی والشمس عنوان کرد: با اندک تأملی در آیات کلا م وحی آن چیزهایی که به چشم می بینیم و شاید در آن تفکر نمی کنیم ما را به فکر وا می دارد،مخصوصاً در این بین شب که محل آرامش است شبی که خداوند باریتعالی در آن جلوه ها و زیبایی ها و قدرت خودش را به ما می نمایاند آنهایی که با چشم غیر مسلح می بینند لذت کافی و وافی می برند و حال آنانی که  با دیدگانی مسلح و با لنزهای هنرمندانه می نگرند یقیناً لذت مضاعفی می برند.ایشان در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از حضور مسئولین و هنرمندان شهرهای مختلف میهن اسلامی افزودند: برای برگزاری کارگاه بزرگ توآن مهمترین مسئله پیشتیبانی مالی بوده که خوشبختانه با حمایت ها و همکاریهای صمیمانه مدیر کل برنامه ریزی و بوجه استانداری و همکار ارجمندشان مهندس نباتچیان که حتی بیش از ما دغدغه برگزاری این برنامه را داشته اند جا دارد صمیمانه تقدیر و تشکر کنیم.

در ادامه مدیر پروژه توان،آقای بابک امین تفرشی گفت: این کارگاه با کارگاه سال گذشه به علت اینکه همه شرکت کنندگان در کارگاه قبلی حضور نداشتند تشابهاتی دارد، اما خیلی از سخنرانیها ی این کارگاه ها با هدفی مشخص برای ارتقاء بخشهای مختلف کارگاه ها برنامه ریزی شده . ایشان در ادامه با اشاره به بخشهای مختلف این کارگاه ها گفتند: یکی از مهمترین و جذابترین سخنرانیها در این مجموعه روز جمعه خواهد بودکه این بخش با موضوع رنگها در آسمان و یا رنگهای واقعی آسمان ،توسط دکتر مالین ارائه خواهد شد .
در ادامه ایشان با نمایش عکسها و فیلمهایی از بهترین عکاسی ها از مناطق مختلف جهان تحت یک پروژه با عنوان توآن TWAN گرد هم آمده و این تصاویر نشان دهنده آسمان شب همراه با پیش زمینه های بناهابی تاریخی و مناطق طبیعی زیبا بوده به معرفی توآن پرداختند.گفتنی است، در حاشیه برگزاری این کارگاه سه روزه در زنجان نمایشگاهی از 70 عکس از بهترین عکاسان از مناطق مختلف جهان در پروژه (TWAN) در محل فرهنگسرای امام برپا شد. لازم به ذکر است، این نمایشگاه طی روزهای 15 تا 20 اسفندماه در نگارخانه مولانا عاصم‌زنجانی در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفت.

یکی از اتفاقات مهم این کارگاه معرفی جدیدترین عضو پروژه توان بود. امیرحسین ابوالفتح عکاس ایرانی از طرف توان به عنوان جدیدترین و جوانترین عضو آن شناخته شد. اوشین ذاکاریان و بابک امین تفرشی به همراه امیرحسین ابوالفتح سه عضو ایرانی توان هستند.

 

گزارش تصویری برگزاری این کارگاه

از بخش های جانبی کارگاه نیز می توان بازدید از افلاک نمای دیجیتال و نمایشگاه تصاویر جهان در شب  اشاره نمود

عکسها از سایت آسمان پارس ParsSky.com

 

عکس از رضا ولائي

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید