تبلیغات
قوی ترین راکت از عصر آپولو تاکنون
ارسال در: 1390/01/19-00:00
این موشک به نام

راکت جدید باید قادر به قرار دادن باری به وزن بیش از 53 تن در مداری کم ارتفاع دور زمین باشد - که دو برابر ظرفیت شاتل های فضایی است.

ایلان ماسک مدیر عامل اسپیس ایکس گفت که این موشک برای اعزام فضانوردان نیز به اندازه کافی ایمن خواهد بود.او گفت که این موشک 70 متری انجام ماموریت هایی بزرگتر و بلندپروازانه تر از رفتن به ایستگاه فضایی را نوید می دهد.آقای ماسک توضیح داد که این موشک دارای فواید علمی هم خواهد بود. ماموریت های پیچیده مانند تلاش برای بازگرداندن موشک از سطح مریخ به زمین پس از عملیاتی شدن فالکون 9-سنگین واقع گرایانه خواهد بود.

اولین پرواز از پایگاه هوایی وندنبرگ انجام خواهد شد و ماموریت های آتی از کیپ کاناورال در فلوریدا - محل پرتاب شاتل ها - برنامه ریزی شده است.سال گذشته، اسپیس ایکس اولین شرکت خصوصی در تاریخ شد که فضاپیمایی را در مدار قرار داد و به زمین بازگرداند. آن کپسول موسوم به دراگون با چتر در اقیانوس آرام به آب نشست.آن پرواز بدون سرنشین بخشی از یک رشته پرتاب های نمایشی اسپیس ایکس بود که نشان دهد فناوری اش از ایمنی و قابلیت اعتماد برای نزدیک شدن به ایستگاه فضایی برخوردار است.هرچند اسپیس ایکس برای راه اندازی این پروژه ها از سازمان فضایی آمریکا، ناسا، کمک های اولیه دریافت کرده بود، اما می گوید تاکنون کمتر از یک میلیارد دلار برای برنامه های توسعه اش خرج کرده است - که رقمی بسیار پایین در مقایسه با پروژه های مشابه است.

آقای ماسک ادعا کرد که موشک فالکون 9-سنگین پیشرفتی از لحاظ هزینه خواهد بود.بهای هر ماموریت 80 تا 125 میلیون دلار رقم زده می شود که به معنی آن است که تحویل هر پوند (تقریبا 450 گرم) بار به فضا حدود هزار دلار هزینه خواهد داشت.اسپیس ایکس بخشی از موج تازه ای از برنامه های بخش خصوصی است که ناسا امیدوار است بتواند هزینه ماموریت های فضایی را کاهش دهد.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید