تبلیغات
ثبت نام برای سفرهای فضایی
ارسال در: 1390/01/24-00:00
200 میلیون تومان! اگرچه تصور این مبلغ برای خیلی از ما دشوار است، اما جمعیت قابل توجهی هم هستند که برای‌شان 200 میلیون خیلی هم پول زیادی نیست. بماند که اگر چهار صفر را از پول ملی‌مان حذف کنیم، این رقم می‌شود فقط 20 هزار تومان!

نگار نامور یکتا - هاشم سیماب

200 میلیون تومان به قیمت امروز، یا 20 هزار تومان ِ کمی دیرتر را پرداخت کنید و فضانورد شوید. فکر می‌کنید که این هم یکی از آن اما و اگرهای نه چندان واقعی روزنامه‌نگاری است؟ پس سری به آژانس "شرف تراول" در دوبی بزنید و از همین حالا بلیط خود را تهیه کنید. می‌توانید اینترنتی هم ثبت نام کنید. در ضمن می‌توانید همه مبلغ این سفر فضایی را هم همین حالا پرداخت نکنید. 20 میلیون تومان پیش پرداخت برای نام نویسی کافیست. البته باید بدانید که دستکم 450 نفر در این صف جلوتر از شما هستند و بیشتر از 300 نفرشان پول کامل این سفر را پرداخت کرده‌اند.

 در هر پرواز هم تنها 6 نفر به فضا خواهند رفت. می‌بینید که باید مدت زمان زیادی منتظر باشید تا نوبت‌تان فرا رسد. پس تا دیر نشده، اقدام کنید. شرکت ویرجین آمریکا که جایزه 100 میلیون دلاری XPrize   را از خانم انوشه انصاری به عنوان حامی مسابقه برده بود، حالا تجارت خود را گسترش داده و مشغول آماده کردن هواپیماها و موشک‌هایی است که می‌تواند سفرهای فضایی را برای مردم عادی - اگر 200 میلیون تومان برای شما رقمی عادی باشد -  ممکن سازد. اولین سفر فضایی این شرکت در همین امسال انجام خواهد شد. و اما در مورد مشخصات پرواز، ارتفاع فضاپیما از زمین 360,000 پا (109.73 کیلومتر) خواهد بود که در واقع با این ارتفاع، مسافران از مرز بین‌المللی  زمین (100کیلومتری سطح زمین) خارج خواهند شد. سرعت این فضاپیما که نامش Spaceship 2 است، به حدود 4000 کیلومتر بر ساعت یا به عبارت دیگر به   1117.6 خواهد رسید. اگر فکر می‌کنید که در طول این سفر، چند ساعتی در فضا خوش خواهید گذراند و در بی‌وزنی حسابی شیطنت خواهید کرد، سخت در اشتباهید. مدت زمان کل سفر 2 ساعت و نیم است و گرداشگران فضایی فقط 6 دقیقه بی‌وزنی و دیدن زمین از فضا را تجربه خواهند کرد.

تصور می‌کنید که 200 میلیون تومان برای تجربه 6 دقیقه بی‌وزنی و در کل برای چنین سفری خیلی زیاد هست؟ شاید. اما آدم‌های زیادی هم هستند که آرزوی داشتن چنین پولی را دارند تا بتوانند همین "فقط 6 دقیقه" را تجربه کنند. این شرکت، تنها مرکز فعال در زمینه سفرهای فضایی نیست و سازمان‌ها و شرکت‌های خصوصی دیگری هم هستند که بر روی سفرهای فضایی، ساخت هتل‌ در فضا و... مشغول کار هستند و شاید در آینده‌ای نه‌چندان دور، رویای سفر به فضا با هزینه‌های کمتر به واقعیت نزدیک شود.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید