تبلیغات
سر نوشت شاتل های فضایی
ارسال در: 1390/01/31-00:00
ناسا شاتل ها را بعد از بازنشستگی در معرض دید همگان قرار میدهد.

یونس بخشی

ناسا چندین موزه را برای اقامت دائمی شاتل های فضایی در شهر های فلوریدا، نیویورک و سمیتسونین انتخاب نموده است. به طوری که مثلا شاتل فضایی اتلانتیس در مجموعه فضایی کندی در حالت پرواز در معرض تماشای بازدید کنندگان قرار میگیرد.

این مرکز با مساحت 64 هزار متر مربع طوری شاتل را در خود جای میدهد که گویا در حالت پرواز قرار دارد. ساختمان جدید این مرکز با هزینه 100 میلیون دلار ساخته شده. هفته پیش مدیر ناسا آقای چارلز بولدن اسامی برندگان مدارگرد های شاتل را اعلام نمود. بولدن مرکز فضایی کندی را در فلوریدا، مرکز علمی کالیفورنیا، موزه هوا فضای شهر نیویورک و موزه هوا ملی هوافضای سمیتسونین را در خارج از شهر واشنگتن به عنوان جایگاه شاتل های فضایی انتخاب نمود.
اعلام این تصمیم درست در 30 مین سالگرد پرواز اولین شاتل فضایی انجام شد. شاتل کلمبیا که اولین مأموریت شاتل ها بود به تاریخ 12 اپریل 1981 انجام شد.     
با گذشت 30 سال تنها دو پرواز شاتل دیگر باقی مانده تا این مدار گرد ها بعد از انجام 135 پرواز به ایستگاه فضایی بین المللی برای همیشه بازنشسته شوند. دو مأموریت نهایی بنام های پرواز 134 و 135 در ماه اپریل و اواخر جون 2011 انجام میشود.

سپس این مدارگرد های به خانه جدید خود میروند و در آنجا در معرض دید تماشاچیان قرار میگیرند. ناسا امیدوار است که این مدارگرد ها امیدبخش ظهور مهندسین و کاوشگر های نسل های بعدی باشند. اما این اعتراف ناسا به گونه ای تلخ و شیرین است، زیرا با بررسی 30 سال فعالیت این مدارگرد ها لحظه های تلخ و دردناک و لحظات شیرینی وجود داشته.
اتلانتیس که آخرین پرواز شاتل هاست، در مجموعه بازدیدکندگان مرکز فضایی کندی قرار میگیرد.   

شاتل فضایی اتلانتیس روی سکوی پرواز 39A در مرکز فضایی کندی.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید