تبلیغات
اندور به ایستگاه فضایی بین المللی نرفت
ارسال در: 1390/02/12-00:00
یکی از آخرین پرواز های شاتل ها به ایستگاه فضایی بین المللی به دلیل بروز مشکلات فنی لغو شد.

ماموریت نهایی شاتل اندور ناسا به دلیل مشکل فنی بار دیگر عقب افتاده است.آژانس فضایی آمریکا، ناسا، اکنون می گوید که این پرتاب که قرار بود روز جمعه انجام شود، بدلیل مشکل اتصال به واحد برق هیدرولیک، حداقل تا یک هفته دیگر به تاخیر افتاده است.

اندور قرار است یک آزمایشگاه دو میلیارد دلاری فیزیک ذرات را در این ماموریت به ایستگاه فضایی ببرد.این شاتل جوانترین عضو ناوگان فضایی آمریکا است و این آخرین ماموریت آن خواهد بود.ناسا روز یکشنبه اعلام کرد که تعمیرات بر روی اندور مدتی طول می کشد و نمی تواند دقیقا بگوید این فضاپیما چه زمانی آماده پرتاب خواهد شد.مایک موسس رئیس تیم مدیریت این ماموریت گفت می تواند با قاطعیت بگوید که پرتاب تا پیش از هشتم مه انجام نخواهد شد.

مدیران پرواز همچنین باید به گونه ای برای پرتاب اندور برنامه ریزی کنند که مسیر حرکت شاتل در مدار، با فضاپیمای سویوز روسیه تداخل پیدا نکند.سویوز قرار است در ادامه این ماه ایستگاه فضایی را ترک کند.با این تاخیر شش فضانورد اندور از ایستگاه فضایی کندی در فلوریدا به پایگاه خود در ایستگاه فضایی جانسون در شهر هوستون بازگشته اند.

گابریل گیفوردز نماینده کنگره آمریکا از آریزونا که در ماه ژانویه از ناحیه سر هدف اصابت گلوله قرار گرفت و برای تماشای پرتاب به مرکز کندی رفته بود نیز به بیمارستان محل معالجه بازگشته است.شوهر او، مارک کلی، فرماندهی ماموریت اندور را به عهده خواهد داشت.ناوگان شاتل ناسا در مجموع فقط دو پرواز تا بازنشستگی فاصله دارد.

بعد از اندور یک پرواز باقی می ماند که شاتل آتلانتیس احتمالا در ماه ژوئن انجام خواهد داد.شاتل دیسکاوری، قدیمی ترین شاتل فضایی آمریکا، نیز کمتر از دو ماه قبل پس از 27 سال برای آخرین بار ماموریت فضایی خود را انجام داد.بعد از آن قرار است فضانوردان آمریکایی - احتمالا تا اواسط دهه جاری - با راکت فضایی سویوز متعلق به روسیه به ایستگاه منتقل شوند.انتظار می رود که تا آن زمان شماری از شرکت های آمریکایی در موقعیتی باشند که بتوانند به ناسا خدمات پرتاب ارائه دهند.

این سه فضاپیمای شاتل قرار است در موزه های آمریکا به نمایش گذاشته شوند.دیسکاوری به مرکز "آدوار هیزی" در موزه هوا و فضا در ویرجینیا منتقل خواهد شد، آتلانتیس در مرکز فضایی کندی در فلوریدا به نمایش در خواهد آمد، و فضاپیمای اِندِوِر به مرکز علوم کالیفرنیا در لس آنجلس فرستاده می شود.همچنین نمونه شاتل "انترپرایز" که هرگز به پرواز در نیامد به موزه "اینترپید" در شهر نیویورک خواهد رفت.

دو شاتل ناسا هرگز به مرحله بازنشستگی نرسیدند.

فضاپیمای "چلنجر" در ماه ژانویه 1986 هنگام پرتاب منفجر شد و فضاپیمای کلمبیا اولین شاتلی که به فضا رفت هنگام بازگشت به زمین در سال 2003 منهدم شد. هر کدام این شاتل ها هنگام حادثه هفت خدمه داشتند که همگی کشته شدند.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید