تبلیغات
چهارمین کارگاه اختفاهای نجومی در دو سطح برگزار شد
ارسال در: 1390/05/08-00:00
چهارمین کارگاه اختفاهای نجومی در روز جمعه 31 تیرماه در محل رصدخانه زعفرانیه تهران و با سخنرانی دکتر محمد رضا (پژمان) نوروزی افتتاح شد. در این کارگاه یک روزه که از طرف قسمت خاورمیانه ای مجمع جهانی زمان سنجی اختفاهای نجومی (IOTA/ME) و با حمایت کانون پر

چهارمین کارگاه اختفاهای نجومی در روز جمعه 31 تیرماه در محل رصدخانه زعفرانیه تهران و با سخنرانی دکتر محمد رضا (پژمان) نوروزی افتتاح شد. در این کارگاه یک روزه که از طرف قسمت خاورمیانه ای مجمع جهانی زمان سنجی اختفاهای نجومی (IOTA/ME) و با حمایت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران و مرکز نجوم آوااستار برگزار گردید، 52 نفر از شهرهای آزادشهر، تبریز، تهران، زاهدان، بیرجند، اهواز، شیراز، آباده، اصفهان، گنبدکاووس، مشهد، اراک، قشم، قم، تالش، مراغه، رشت و دزفول شرکت داشتند.
مباحث مطرح شده و زمان های مفید سخنرانی ها در این کارگاه در دو سطح C و B:
آتیلا پرو (نجوم عملگرا، معرفی و اهمیت انواع اختفاها، زمان سنجی بصری، نرم افزار Occult4 – 75 دقیقه)
آریا صبوری (اختفاهای سیارکی؛ ثبت و تکنیک های زمان سنجی – 75 دقیقه)
کاظم کوکرم (تکنیک های رصدی – 75 دقیقه)
علی ابراهیمی سراجی (ماه شناسی و گرفت ها – 75 دقیقه)
لیلا صادقی (منظومه های فراخورشیدی – 105 دقیقه)
محمد رضا میرباقری (نکاتی در مورد گزارش نویسی – 20 دقیقه)
آیدین محمد ولی پور (نرم افزار Occult Watcher – 30 دقیقه)
در پایان کارگاه به شرکت کنندگان سطح C گواهی حضور در کارگاه ارائه شد. این بخش از شرکت کنندگان می توانند حداکثر تا پایان شهریور ماه سال جاری اقدام به رصد و گزارش یک اختفای با ماه نموده و در صورت تایید گزارش از طرف IOTA/ME و IOTA موفق به دریافت گواهینامه بین المللی اختفا شوند؛ همچنین به شرکت کنندگان سطح B گواهینامه این سطح ارائه گردید.
لازم به ذکر است این کارگاه طبق برنامه ریزی های انجام شده در ابتدای تشکیل قسمت خاورمیانه ای IOTA، آخرین کارگاه از این نوع است و از این پس کارگاه های عمومی به صورت سالانه برگزار خواهد شد؛ همچنین علاقمندان می توانند با مراجعه به مراکز آموزش نجومی که از طرف IOTA/ME برای ارایه مباحث و دوره های اختفا به رسمیت شناخته شده اند مراجعه و در صورت گذراندن موفق دوره ها گواهینامه بین المللی اختفا را دریافت نمایند. اسامی این مراکز به تدریج برروی وب سایت رصدگران اختفا منتشر خواهد شد.
رصدگرانی که پس از دریافت گواهینامه بین المللی اختفا به عضویت IOTA/ME پذیرفته شده اند می توانند در کارگاه های پیشرفته اختفا که در هر فصل و با موضوعات متنوع برگزار خواهد شد شرکت نمایند.

 


وب سایت
www.iota-me.com
ایمیل عمومی
iotamiddleeast@yahoo.com
ایمیل جهت ارسال گزارش
iotame.report@yahoo.com

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید