تبلیغات
ستارگان سومالی فردا دیر است
ارسال در: 1390/05/16-14:58
«آسمان شب زیباست»، این جمله برای همه ما آشناست. ستارگان آسمان از فراز نگاه بشر خیره به آن از آغاز تا امروز می گذرند و ما رفته رفته دریافته ایم که این نگین های درخشان چه هستند و از کجای کیهان نورشان به ما میرسد.

خورشیدما یکی از همین نگین های فوروزان است .اما بسیار نزدیک تر و مهتر از هر ستاره ای برای زمین ما. او شاهدی استوار برهرآنچیزیست که بر سیاره ما گذشته است.او به قرار خودپایبند است هر روز طلوع می کند و سخاوتمندانه گرمابخش حیات در سیاره ماست. او شاهدی استوار بر پیدایش حیات ،پدید آمدن موجودات ،حضورانسان کنجکاو ، پیش روی هاوبلند پروازیهایش برای دانستن است.شاهدی پابرجا بر رویداد های تلخ و شیرین این سیاره.اوناظری برجدال دیرین نور بر تاریکی است و چیرگی های یکی بر دیگری است.اما امروز شاید خورشید بیش از هرزمان غمگین است. وقتی هر بار در پس و پیش هر طلوعی صفحه دیگری از سرگذشت غم انگیز مردم سیاره کمربند حیات را می بیند. اینبار نیز داستان تکراری و دنباله دار تشنگی و گرسنگی در شمال آفریقا. گسترده تر و فاجعه آمیز تر از گذشته .محصولی دیگر از برهم خوردن توازن حیات توسط هوشندترین موجود سیاره زمین. داستان مردم سومالی و بحران خشکسالی و کوچ اجباری آنها برای خواسته ای اندک ، یعنی جایی برای تداوم حیات . مردم سومالی امروز جلوه تمام و کمالی از جنگ انسان با انسان و جنگ انسان با طبیعت را تجربه می کنند.از جنگ های داخلی و حالا خشکسالی و قحطی . چهره های موثر فرهنگی و علمی سالهاست که بشرراازآنچه پیش روست آگاه کرده اند ، گروهها و سازمانهای مردم نهاد بسیاری تمام توجه خود را به ترویج و دعوت برای پایان جدال انسان با طبیعت متمرکز کرده اند.شبکه جهانی استارپیس نیز درکنار فعالیت های همگانی کردن علم برای زندگی بدون جنگ همواره به این موضوع پرداخته است .استارپیس نیز براین باوراست که همه ما شهروندان این سیاره خاکی بایداز تمام توان و ظرفیت ها برای کمک به مردم آسیب دیده جدال انسان با طبیعت گامی برداریم.اخبار می گوید وضعیت بحرانی است و کارشناسان هشدار می دهند که فردادیر است.به همین دلیل استارپیس از تمام همکاران دوستدارصلح خود در گوشه و کنار جهان دعوت می کند تادر هر کجا که هستند با برگزاری یک شب رصدی عمومی نمایند و در کناراین برنامه با دریافت کمک های نقدی از مخاطبین این شب رصدی به کودکان سومالی کمک نمایند. شاید این کمک بسیار کوچک باشد اما بی شک می تواند یک وعده غذایی اندک برای آسیب دیدگان این بحران باشد.

برنامه جهانی غذا یکی از سازمانهای موثر در کمک سریع به آسیب دیدگان این حادثه است. شما می توانید با دعوت از مسئولین محلی این برنامه در این شب رصدی صندوق حمایت مالی را در گوشه ای قرار دهید تا مخاطبین برنامه شما به هر میزان که تمایل دارند کمک کنند.اگر به مسئولین این طرح دسترسی ندارید شماره حساب بانکی آن را به مردم ارائه دهید تا در اولین فرصت کمک خود را ارائه کنند.طبق فلسفه استارپیس این برنامه می باید قوائد برنامهای شب های رصدی عمومی را در برداشته باشد و ازنمایش جلوه های زیبای آسمان شب برای مردم قافل نشوید. در ضمن آن می توانید درباره وضع موجود آسیب دیدگان حادثه سومالی با آنها صحبت کنید.

شورای مرکزی استارپیس بر این باوراست که گرچه برگزاری برنامه های این چنینی در قالب معمول برنامه های خود نبوده است اما سطح این فاجعه انسانی و شبکه اجتماعی گروه های همکار استارپیس می تواند سهم کوچکی در رفع اولیه ترین نیاز های مردم و کودکان آسیب دیده بیافریند.

همه ما امیدواریم کودکان آسیب دیده سومالی که اکنون در اردوگاه های پناهندگی به سختی روزگار می گذرانند هرچه زودتر با دلی سیر و بارواندازی از ستاره ها و شمارش آنها شبهای خود را سپری کنند.


عکس از فیلیپ موریرا

منبع :Starpiece.org
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید