تبلیغات
چهارمين باشگاه نجوم انجمن نجوم آماتوري آسمان توس
ارسال در: 1382/04/15-00:00
پنجشنبه 29 خردادماه 82 از ساعت 16:30 الي 19:30 در محل سالن سينما تاتر مهندس مشکي آموزش و پرورش ناحيه يک مشهد چهارمين باشگاه نجوم انجمن آسمان توس برگزار شد.

پنجشنبه 29 خردادماه 82 از ساعت 16:30 الي 19:30 در محل سالن سينما تاتر مهندس مشکي آموزش و پرورش ناحيه يک مشهد چهارمين باشگاه نجوم انجمن آسمان توس برگزار شد.

 

 برنامه هاي اين باشگاه عبارت بودند از:

1- تلاوت آياتي چند از كلام الله مجيد و سرود ملي جمهوري اسلامي ايران.

2- ارائه آخرين اخبار نجومي توسط آقاي مهرداد دهر آزما. کشف قمر شصت و يکم مشتري و برنامه هاي سازمانهاي فضايي در مورد مريخ در زمستان امسال از مهمترين اخبار اين باشگاه بود.

3- سخنراني با عنوان سيارات منظومه شمسي (اورانوس و نپتون) که کاري مشترک از آقايان رسولي و علومي از دانشجويان رشته فيزيک دانشکده علوم دانشگاه فردوسي مشهد بود.  نمايش تصاوير زيبايي از اين سيارات، تاريخچه کشف آنان و مقايسه شان با يکديگر و ساير اعضاي منظومه شمسي به همراه انيميشن زيبايي از سفر در منظومه شمسي که توسط اين عزيزان تهيه شده بود جذابيت خاصي به باشگاه بخشيد.

4-معرفي گروه نجومي مهر مشهد يکي از گروههاي فعال اين شهرستان است که با حداقل امکانات سعي در انجام فعاليتهاي آماتوري در زمينه نجوم دارد و کارنامه رضايتبخش آن دلالت بر موفقيتشان در اين زمينه داشته است. آقاي رباني مسؤول گروه نجوم مهر مشهد ضمن معرفي گروه، تاريخچه و فعاليتهاي آن آرزو کرد همکاري و ارتباط سازنده گروههاي نجومي در سطح استان و کشور بيش از پيش گردد.

5-سخنراني با موضوع تلسکوپ و انواع آن که از سري بحثهاي ادامه دار باشگاه است توسط آقاي محمد مهدي مطيعي ارائه گرديد. معرفي انواع امواج مکانيکي و الکترومغناطيسي، طيف الکترومغناطيس و محدوده امواجي که در اين طيف قابل عبور از جو زمين هستند و تلسکوپهاي زميني مي توانند آنها را دريافت نمايند مقدمه سخنراني را تشکيل داد. سپس با معرفي تلسکوپها نوري و انواع آنها و توانهاي سه گانه يک تلسکوپ بحث ادامه يافت.

6- گزارشي در مورد خورشيدگرفتگي 10 خرداد 82 به همراه تصاوير تهيه شده از اين پديده توسط اعضاي آسمان توس ارائه گرديد. علاقه مندان جهت مشاهده اين گزارش مي توانند به بخش اخبار سايت انجمن با آدرس www.toossky.com مراجعه نمايند.

7- در پايان نيز طبق معمول جلسه پرسش و پاسخ نجومي برگزار گرديد.

از همکاري کليه عزيزان به ويژه مسؤولين محترم آموزش و پرورش ناحيه يک مشهد، نمايندگي محترم شرکت صاايران در مشهد و مسؤول محترم گروه نجوم پارسا جناب آقاي ساقي تشکر مي نماييم.

خبر از :  انجمن نجوم آماتوري آسمان توس مشهد www.toossky.com

منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید