تبلیغات
گزارش برگزاری برنامه رصدی به منظور کمک به قحطی زدگان سومالی
ارسال در: 1390/05/24-08:22
گروه نجوم پژوهشسرای شهید خوشبخت با همکاری شهرداری بوشهر اقدام به برگزاری رصد عمومی نمود.
در پی فراخوان استار پیس مبنی بر برگزاری رصد عمومی جهت جمع آوری کمک به قحطی زدگان سومالی در تاریخ 21 مرداد ماه گروه نجوم بوشهر با همکاری روابط عمومی شهرداری بوشهر اقدام به برپایی رصد عمومی در پارک مرجان واقع در سواحل زیبا و دوست داشتنی خلیج فارس نمود که با وجود گرمی و شرجی بودن هوا مورد استقبال همشهریان قرار گرفت.
متناسب با مهتابی بودن شب تصمیم گرفته شد برنامه رصد تخصصی ماه و سیاره زحل صورت گیرد،که خانم هاشمی نسب به تفضیل گودال ها،دریا ها و کوه های ماه به مردم پرداخت.
بعد از توضیحات خانم هاشمی نسب جمعیت به چهار گروه تقسیم شدند و به نوبت با استفاده از چهار تلسکوپ مستقر در پارک قسمت های مختلف ماه را مشاهده کردند در این بین بسته به درخاست شرکت کنندگان سر گروه ها توضیحات تفضیلی و دقیق تری در اختیار شهروندان قرار می دادند.
در بین برنامه به مدت 30 دقیقه با توقف رصد جناب آقای باغبانی مسئول گروه نجوم با شعر بنی آدم اعضای یکدیگرند ... به توضیح دلایل برپایی برنامه پرداخت و تاکید بر اینکه خارج از مرز بندی های رایج باید به کره زمین به عنوان یک دهکده نگاه کرد که همه ما ساکنین این دهکده هستیم بسیار به جاست که اگر در نقطه ای دیگر عده ای به کمک ما نیاز داشتند به کمکشان بشتابیم که این بحث مورد استقبال شرکت کنندگان قرار گرفت و همچنین از نحوه دریافت کمک ها به مردم توضیحاتی دادند که دریافت کمک ها به این صورت بود که کتاب ها و وسایل نجومی با قیمت پایه در اختیار شهروندان قرارمیگیرد
و در ادامه میکروفن در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت تا هر کدام به بیان دیدگاه ها و نظرات خود بپردازند و بعد از اتمام این بحث مجددا برنامه رصد تا ساعت 12 ادامه پیدا کرد که همگی با آرزوی دیدار مجدد خداحافظی کردند.

 

 

 

 

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید