تبلیغات
آسمان شب در هفته جهانی فضا
ارسال در: 1390/06/26-09:45
چهارمین نمایشگاه انسان و فضا به همت ماهنامه بین المللی آسمان شب در هفته جهانی فضا در اصفهان برگزار خواهد شد.در این نمایشگاه از نخستین قرآن به فضا رفته رونمایی خواهد شد.
چهارمین نمایشگاه انسان و فضا به همت ماهنامه بین المللی آسمان شب در هفته جهانی فضا در اصفهان برگزار خواهد شد. این نمایشگاه با ترویج فناوری فضایی و دانش ستاره شناسی انجام می شود و مجموعه ای شامل تابلو های آموزشی، ماکت موشک و ناو های فضایی، غذا های فضانوردان ، مدال و مدالیون های فضایی و دهها شیئ جالب دیگر از جمله مجموعه مینیاتور های استاد فرشچیان که به فضا برده شده به نمایش در می آید. اما مهمتر از همه، اولین قرآنی که سال قبل به ایستگاه فضایی بین المللی برده شده بود برای نخستین بار در ایران رونمایی می شود.
در حاشیه این برنامه مراسم کلنگ زنی اولین موزه فضایی ایران نیز برگزار خواهد شد.
از جمله نکات مهم این نمایشگاه حضور ویکتور گارباتکو کیهان نورد مشهور روسیه و دوست و هم دوره یوری گاگارین در مراسم گشایش خواهد بود. ویکتور گارباتکو (1934/3/12)، فضانورد اتحاد جماهیر شوروی، سرهنگ، قهرمان اتحاد جماهیر شوروی (1969/10/22) . او در سال 1952 وارد مدرسه نظامی هوانوردی شد.از سال 1956 ، پس از فارغ التحصیلی ، در نیروی هوایی ارتش شوروی خدمت کرده است. از سال 1960 ، در نخستین گروه کیهان نوردان شوروی به همراه گاگارین انتخاب شد.
در سال 1968 از آکادمی هوایی ژوکوفسکی با درجه دکترای فنی فارغ التحصیل شد.نخستین سفر فضایی خود را در سال 1968 به همراه دونفر دیگر در سایوز-7 انجام داد. سفر دوم او به همراه گلازکف در سالیوت-5 انجام شد و سومین پرواز مداری خود را به همراه کیهان نوردی از ویتنام در سالیوت-6 وی از سال 1993 استاد و رئیس دانشگاه فنی هوایی مسکو است.

منبع :Nightsky.ws
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید