تبلیغات
یکصدمین باشگاه نجوم اصفهان برگزار شد
ارسال در: 1390/07/04-17:39
باشگاه نجوم اصفهان، یکصدمین نشست ماهانه خود را عصر روز دوشنبه 28 شهریور ماه با موضوع بررسی عوامل تهدید حیات زمینی برگزار کرد. این ویژه برنامه با استقبال گسترده علاقه مندان نجوم و شهروندان اصفهانی روبرو شد.

محسن بختیار

اگر در هنگام رانندگی یا عبور از خیابان ها، نگاهی به تبلیغات شهری بیندازید، حتما با پوستر هایی روبرو می شوید که خبر از برگزاری نشست ها، سمینار ها و برنامه هایی با موضوعات مختلف در روزهای آتی می دهد. برنامه هایی که موضوع آن عموما اجتماعی (مثلا جوانان و ...) یا مراسم های مذهبی است. بی تردید چنین برنامه هایی یکی از شاخص های مهم ارزیابی پویای زندگی اجتماعی در شهر است. خلا بزرگی که در این میان وجود دارد، عدم تناسب و همپوشالی موضوعات ارائه شده با سلیقه عموم شهروندان و نبودن تنوع کافی در میان آن هاست. و اگر برنامه های متنوعی نیز بر حسب اتفاق برگزار شود موقتی و گذراست.

باشگاه نجوم اصفهان، نام سلسه نشست های ماهیانه ای است که کمابیش و به تدریج به گوش اکثر شهروندان اصفهانی آشنا شده و در میان انبوه برنامه های فرهنگی و نشست ها مختلف جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. چرا که از یک سو به موضوعات متنوع و جذاب نجومی برای علاقه مندان غیر حرفه ای می پردازد و از سوی دیگر بیش از 8 سال است که به صورت متوالی و پیوسته این برنامه را ادمه می دهد. این خود می تواند نشانه ای باشد از احساس نیاز شهروندان و وجود فضای کار گسترده در این حیطه.

باشگاه نجوم اصفهان، در حالی یکصدمین نشست خود را در جمع پرشور علاقه مندان و شهروندان برگزار کرد که از سال 82 تا کنون تنها با پشتکار جوانان علاقه مند به نجوم و حمایت مراکز نجومی مخصوصا مرکز نجوم ادیب به فعالیت می پردازد .در تمام این سال ها با وجود مشکلات و فراز و نشیب های فراوان ، جوانان علاقه مند بدون هیچ گونه چشم داشت و حمایت توانسته اند با اداره و برگزاری متوالی آن گام بزرگی را در ترویج نجوم آماتوری بردارند. بی شک یکصدمین باشگاه نجوم اصفهان حادثه ای مهمی در این زمینه محسوب می شود.

یکصدمین نشست باشگاه یک موضوع جنجالی نیز داشت: 2012 ، بررسی عوامل تهدید حیات زمینی. انتخاب این موضوع و تبلیغات گسترده شهری باعث استقبال کم نظیر شهروندان از این برنامه شد به گونه ای که از دقایق نخستین شروع برنامه تقریبا تمامی صندلی های سالن همایش های شهرداری اصفهان پر شده بود. در این برنامه آقای اکبر زمانی با موضوع احکام نجوم، آقای رضا ماه منظر با موضوع برخوردهای شهاب سنگی، گروه پژوهش سرای دکتر فقیهی با موضوع آلودگی محیط زیست، آقای فرشاد اشکبوس با موضوع اعتقادات قوم مایا، آقای حامد عدالت با موضوع اپتیک جو و خرافه های نجومی و آقای محمد امیر خانی با موضوع بلایای طبیعی به ایراد سخنرانی پرداختند و در پایان نیز شرکت کنندگان سوالات و پرسش های خود را با آقای دکتر کیاست پور و آقای دکتر عبد اللهی در میان گذاشتند.

مشروح برنامه های باشگاه به زودی به صورت فایل تصویری و اسلاید در وب سایت باشگاه نجوم اصفهان و شبکه اینترنتی نجوم قرار داده خواهد شد.باشگاه نجوم اصفهان دوشنبه آخر هر ماه در سالن همایش های کتابخانه مرکزی اصفهان واقع در میدان امام حسین، خیابان باغ گلدسته، برگزار خواهد شد.

منبع :parssky.com
نظرات ارسالی:
 
ahmadpoor
1390/07/04   6:10:00 PM
متشکر از متن خوب و روان و خواندنی شما.

مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید